WTA Acapulco: Monica Puig lepsza od Marii Sakkari. Szybki awans Donny Vekić

Portorykanka Monica Puig wyeliminowała rozstawioną z numerem szóstym Greczynkę Marię Sakkari w I rundzie turnieju WTA International w Acapulco. Pierwszy mecz łatwo wygrała Chorwatka Donna Vekić.

Monica Puig PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Monica Puig
W styczniu w Auckland Monica Puig (WTA 58) odprawiła Bethanie Mattek-Sands. To był do tej pory jedyny wygraną przez nią mecz w głównym cyklu w tym roku. Z Amerykanką uporała się również w kwalifikacjach w Sydney. Poza tym odniosła trzy singlowe zwycięstwa w Pucharze Federacji w Medellin (Kolumbia). W Acapulco na początek Portorykanka pokonała 7:5, 4:6, 6:0 Marię Sakkari (WTA 39).

W pierwszym secie Greczynka obroniła cztery piłki setowe i z 3:5 wyrównała na 5:5, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła dwa punkty. W drugiej partii Puig z 0:3 wyrównała na 4:4, ale końcówka należała do Sakkari. W decydującej odsłonie Portorykanka obroniła pięć break pointów i straciła tylko 18 punktów. W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu było 13 przełamań, z czego osiem dla mistrzyni olimpijskiej.

Kolejną rywalką Puig będzie Yafan Wang (WTA 65), która wygrała 6:2, 6:2 z Marie Bouzkovą (WTA 129). W ciągu 90 minut Chinka zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Cztery lata temu Puig pokonała Wang w kwalifikacjach w Pekinie w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Donna Vekić (WTA 28) w 65 minut rozbiła 6:0, 6:3 Misaki Doi (WTA 120). Chorwatka zgarnęła 57 z 92 rozegranych punktów (62 proc.) i zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. Była to druga konfrontacja tych tenisistek. W 2017 roku w Madrycie z wygranej cieszyła się Japonka.

Beatriz Haddad Maia (WTA 172) pokonała 6:0, 6:2 Irinę Marię Barę (WTA 177). W ciągu 69 minut Brazylijka zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Dla tenisistki z Rio de Janeiro to drugi wygrany mecz w głównym cyklu w tym roku. W Australian Open przeszła kwalifikacje, a w I rundzie wyeliminowała Bernardę Perę.

Katie Boulter (WTA 85) zwyciężyła 6:4, 7:5 Conny Perrin (WTA 148). W trwającym 85 minut meczu Brytyjka zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie dwie z sześciu szans.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)