ATP Acapulco: porażka Kubota i Melo. Polsko-brazylijska para ciągle bez wygranej w sezonie

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na I rundzie zakończyli występ w turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Acapulco. Polsko-brazylijska para nie wygrała w 2019 roku nawet seta.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
W środowym meczu przeciwnikami oznaczonych czwartym numerem Łukasza Kubota i Marcelo Melo byli Santiago Gonzalez i Aisam-ul-Haq Qureshi. W partii otwarcia okazji do przełamań nie brakowało. Nagrodzony przez organizatorów dziką kartą duet nie wykorzystał prowadzenia 4:2, a w 10. gemie obronił piłkę setową. Za to w tie breaku wygrał od stanu po 4 trzy punkty z rzędu.

Gonzalez i Qureshi poszli za ciosem na początku drugiej odsłony. Szybko przełamali na 2:0 i do końca utrzymali przewagę. Lubinianin i jego partner obronili jeszcze w ósmym gemie piłkę meczową, ale po kilku minutach skapitulowali przy trzecim meczbolu dla Meksykanina i Pakistańczyka. Oni też zwyciężyli ostatecznie po 99 minutach 7:6(4), 6:3.

Kubot i Melo zagrali ze sobą po raz drugi w obecnym sezonie i znów odpadli w I rundzie. Podobnie było parę tygodni temu w halowym turnieju w Rotterdamie, gdzie nie wygrali nawet seta. Teraz przed nimi wspólne występy w Indian Wells oraz Miami. Natomiast Gonzalez i Qureshi powalczą w czwartek o półfinał imprezy w Acapulco, a ich przeciwnikami będą Hiszpanie Feliciano Lopez i Marc Lopez.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,780 mln dolarów
środa, 27 lutego

I runda gry podwójnej:

Santiago Gonzalez (Meksyk, WC) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan, WC) - Łukasz Kubot (Polska, 4) / Marcelo Melo (Brazylia, 4) 7:6(4), 6:3

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo osiągną w 2019 roku wielkoszlemowy finał?