WTA Acapulco: brazylijska kwalifikantka lepsza od Stephens. Azarenka w ćwierćfinale

Sloane Stephens na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w Acapulco. Amerykanka przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Do ćwierćfinału awansowała Białorusinka Wiktoria Azarenka, która oddała trzy gemy Niemce Tatjanie Marii.

Sloane Stephens Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 4) nie powtórzy sukcesu z 2016 roku, gdy zdobyła w Acapulco tytuł. Amerykanka już w II rundzie uległa 3:6, 3:6 Beatriz Haddad Mai (WTA 172). W ciągu 83 minut Brazylijka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Dla 22-latki z Rio de Janeiro to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W ćwierćfinale zagra po raz pierwszy od 2017 roku (finał w Seulu). W ubiegłym sezonie Haddad Maia nie grała przez wiele miesięcy (przeszła operację pleców). Kolejną jej rywalką będzie Yafan Wang (WTA 65). Chinka prowadziła 4:1 z Moniką Puig (WTA 58), gdy Portorykanka skreczowała.

Wiktoria Azarenka (WTA 50) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:2, 6:1 Tatjanę Marię (WTA 69). W trwającym 84 minuty spotkaniu Białorusinka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W ćwierćfinale była liderka rankingu zmierzy się z Sofią Kenin (WTA 35). Amerykanka przegrywała 1:3 z Katie Boulter (WTA 85), a później wyszła na prowadzenie 6:4, 4:1 i Brytyjka skreczowała.

Donna Vekić (WTA 28) zwyciężyła 6:4, 7:5 Christinę McHale (WTA 144). W drugim secie Chorwatka wróciła z 2:5 i obroniła trzy piłki setowe. W trwającym godzinę i 49 minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla tenisistki urodzonej w Osijeku. Pierwsze ich spotkanie odbyło się w 2015 roku w Madrycie i wygrała je McHale.

Kolejną rywalką Vekić będzie Johanna Konta (WTA 45), która pokonała 6:4, 6:1 Warwarę Flink (WTA 167). W ciągu 81 minut Brytyjka zaserwowała cztery asy i zdobyła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu okazji na przełamanie. Rosjanka popełniła pięć podwójnych błędów. Konta wygrała trzy z pięciu meczów z Vekić, w tym pamiętne starcie w II rundzie Wimbledonu 2017 (10:8 w trzecim secie).

Saisai Zheng (WTA 40) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Timeę Babos (WTA 110). Węgierka prowadziła 6:4, 4:3 z przełamaniem, ale od tego momentu straciła siedem z ośmiu kolejnych gemów. Na otwarcie trzeciej partii Chinka utrzymała podanie z 0-40. W czwartym gemie Babos straciła serwis ze stanu 40-15. Było to jedyne przełamanie w decydującej odsłonie. Spotkanie trwało dwie godziny i 12 minut.

W ćwierćfinale Zheng zmierzy z Bianką Andreescu (WTA 71), która wygrała 6:2, 7:5 z Mihaelą Buzarnescu (WTA 31). W drugiej partii Rumunka z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej, ale nie udało się jej doprowadzić do trzeciego seta. W ciągu godziny i 43 minut wykorzystała tylko dwie z siedmiu szans na przełamanie, a sama pięć razy oddała podanie. W poprzedniej rundzie Buzarnescu wyeliminowała Darię Gawriłową i jest to pierwszy wygrany przez nią mecz w tym roku (bilans 1-8).

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)