WTA Acapulco: Sofia Kenin wygrała bitwę z Wiktorią Azarenką. Pogromczyni Sloane Stephens pokonana

Sofia Kenin pokonała Wiktorię Azarenkę po trzysetowym boju w ćwierćfinale turnieju WTA International w Acapulco. Odpadła Beatriz Haddad Maia, pogromczyni Sloane Stephens.

Sofia Kenin Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W ćwierćfinale turnieju w Acapulco doszło do starcie dwukrotnej mistrzyni Australian Open Wiktorii Azarenki (WTA 50) z nadzieją amerykańskiego tenisa Sofią Kenin (WTA 35). 20-letnia reprezentantka USA wróciła z 1:3 w trzecim secie i zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:5. Straty odrabiała również w pierwszej partii, w której od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. Azarenka nie wykorzystała serwisu po wygraną przy stanie 5:4 w decydującej odsłonie.

W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu Kenin popełniła 13 podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po 13 break pointów. Amerykanka siedem razy oddała podanie, a sama uzyskała osiem przełamań. Zdobyła o dwa punkty więcej od Białorusinki (100-98).

W półfinale Kenin zmierzy się z Bianką Andreescu (WTA 71), która wygrała 7:6(3), 6:1 z Saisai Zheng (WTA 40). W pierwszym secie Chinka z 0:4 wyszła na 5:4, ale nie odwróciła jego losów. W drugiej partii zdecydowanie dominowała Kanadyjka. W ciągu godziny i 58 minut Andreescu obroniła 10 z 12 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania.

W poprzedniej rundzie Beatriz Haddad Maia (WTA 172) wyeliminowała najwyżej rozstawioną Sloane Stephens. Dla Brazylijki było to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W ćwierćfinale 22-latka z Rio de Janeiro przegrała 3:6, 4:6 z Yafan Wang (WTA 65). W pierwszym secie Haddad Maia prowadziła 3:2 z przełamaniem, ale straciła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 2:0.

W półfinale Wang zagra z Donną Vekić (WTA 28), która pokonała 6:3, 7:5 Johannę Kontę (WTA 45). W drugim secie Chorwatka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 86 minut zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Brytyjka zdobyła tylko sześć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Vekić wyrównała na 3-3 bilans meczów z Kontą.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)