Challenger Phoenix: udany rewanż Kamila Majchrzaka. Polak powalczy o 1/8 finału

Kamil Majchrzak od dwusetowego zwycięstwa rozpoczął występ w dużym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Phoenix. Polski tenisista zrewanżował się Mikaelowi Ymerowi za porażkę doznaną w listopadzie zeszłego roku w Knoxville.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Cztery miesiące temu Kamil Majchrzak (ATP 155) przegrał 4:6, 4:6 z Mikaelem Ymerem (ATP 200). We wtorek nic początkowo nie zapowiadało rewanżu ze strony tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego. Szwed rozpoczął od przełamania, ale Polak wyrównał na po 2. Potem było już 5:3 dla 20-latka ze Sztokholmu, jednak nie było mu dane zwieńczyć premierowej odsłony.

Majchrzak z czasem prezentował coraz lepszy tenis. Łatwo odrobił stratę przełamania w 10. gemie, a po zmianie stron był o dwie piłki od seta. Losy partii otwarcia rozstrzygnęły się jednak dopiero w tie breaku. W rozgrywce tej Polak wywierał presję na returnie i dobrze sobie radził w wymianach, zwyciężając pewnie do 3.

Druga część pojedynku szybko ułożyła się po myśli 23-latka z Piotrkowa Trybunalskiego. Ymer przegrał gema otwarcia do zera, a potem nie zagroził już rywalowi. Szwed strasznie się frustrował w końcówce spotkania. Pojedynek zakończył podwójnym błędem i to Polak wygrał ostatecznie po 89 minutach 7:6(3), 6:3.

Za awans do II rundy zawodów w stolicy stanu Arizona Majchrzak otrzyma pięć punktów do rankingu ATP. Jego kolejnym przeciwnikiem miał być oznaczony "13" Amerykanin Bradley Klahn, ale ten postanowił się wycofać z powodu kontuzji kostki. Piotrkowianin zmierzy się więc w środę z nienotowanym w klasyfikacji singlistów Fabrice'em Martinem. Francuz to bardzo dobry deblista, dlatego nasz reprezentant musi uważać na returny. Nie zmienia to jednak faktu, że to Majchrzak będzie faworytem.