ATP Houston: Christian Garin obronił pięć meczboli. Porażki Reilly'ego Opelki i Bernarda Tomicia

Christian Garin obronił pięć meczboli i po tie-breaku decydującego seta pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston. W środę z imprezą pożegnali się Reilly Opelka i Bernard Tomic.

Marcin Motyka
Christian Garin Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Christian Garin
Choć Jeremy Chardy w turnieju ATP w Houston został rozstawiony z numerem drugim, odpadł już po inauguracyjnym pojedynku. W środę, w spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los), uległ Christianowi Garinowi, mimo że zwycięstwo miał na wyciągnięcie ręki. W trzecim Francuz prowadził już 5:3, a w dziesiątym gemie uzyskał cztery piłki meczowe, lecz ich nie wykorzystał, podobnie jak piątej szansy, w tie-breaku, i ostatecznie przegrał z Chilijczykiem 6:3, 6:7(4), 6:7(7).

22-letni Garin, dla którego to drugi w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu (na początku marca dotarł do półfinału w Sao Paulo), o 1/2 finału US Men's Clay Court Championship powalczy z Henrim Laaksonenem. Szwajcarski kwalifikant w dwóch partiach okazał się lepszy od Ryana Harrisona.

W środę z zawodami pożegnał się także inny rozstawiony tenisista, Reilly Opelka. Amerykanin, turniejowa "czwórka", wprawdzie zaserwował aż 16 asów, ale też dwukrotnie dał się przełamać i nie sprostał Casperowi Ruudowi, przegrywając 6:4, 4:6, 4:6.

20-letni Ruud w ćwierćfinale zmierzy się z Marcelem Granollersem, który zdeklasował Bernarda Tomicia. Hiszpan wywalczył pięć breaków i wygrał z Australijczykiem 6:1, 6:2 w zaledwie 47 minut, w całym meczu zdobywając 27 punktów więcej od przeciwnika (56, przy 29 Tomicia).

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)