Challenger Tajpej: Kamil Majchrzak kontynuuje zwycięską passę. Wygrał mecz w 49 minut

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął występ w kolejnym turnieju rangi ATP Challenger Tour. W środę polski tenisista pewnie awansował do III rundy halowych zawodów o puli nagród 162,4 tys. dolarów w Tajpej.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po triumfie we francuskim Saint Brieuc Kamil Majchrzak (ATP 131) zdecydował się na podróż do Azji. W Tajpej został rozstawiony z szóstym numerem i w związku z tym otrzymał w I rundzie wolny los. W środę na jego drodze do 1/8 finału stanął mający japońskie korzenie Australijczyk Akira Santillan (ATP 292), były siódmy junior świata.

23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego nie dał żadnych szans przeciwnikowi. Pierwszego seta rozpoczął i zamknął przełamaniem. Z kolei w drugiej partii postarał się o breaka w drugim i szóstym gemie. W ciągu 49 minut posłał osiem asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Całe spotkanie wygrał 6:3, 6:1.

Majchrzak pewnie awansował do III rundy tajwańskiego challengera. Jego kolejnym rywalem będzie w czwartek oznaczony 10. numerem Japończyk Tatsuma Ito (ATP 148). Polak chce jak najszybciej zameldować się w Top 100 rankingu ATP. Jeśli uda mu się sięgnąć po tytuł w Tajpej, to przesunie się w okolice 105. pozycji. To przy odrobienie szczęścia może nawet dać mu miejsce w głównej drabince wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019.

Taiwan Santaizi Challenger, Tajpej (Tajwan)