WTA Bogota: Schmiedlova pokonana przez Haddad Maię. Sharma rywalką Linette

Anna Karolina Schmiedlova przegrała z Beatriz Haddad Maią i nie obroni tytułu w turnieju WTA International w Bogocie. W II rundzie przeciwniczką Magdy Linette będzie Astra Sharma.

Anna Karolina Schmiedlova Getty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
Anna Karolina Schmiedlova (WTA 66) na II rundzie zakończyła udział w imprezie w Bogocie. Mistrzyni sprzed roku przegrała 6:7(3), 6:7(6) z Beatriz Haddad Maią (WTA 165). Słowaczka w obu setach ruszyła do odrabiania strat, w pierwszym z 3:5 i w drugim z 2:5. W tie breaku drugiej partii zmarnowała dwie piłki setowe przy 6-4. W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Haddad Maia zdobyła o pięć punktów więcej (93-88) i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie. W Acapulco po drodze odprawiła Sloane Stephens. To jej pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Kolejną rywalką Brazylijki będzie Sara Sorribes (WTA 79), która zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4 Anę Bogdan (WTA 124). W trzecim secie Rumunka z 0:4 wyrównała na 4:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. W ciągu dwóch godzin i 34 minut Hiszpanka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Awansowała do drugiego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu, po Auckland.

Amanda Anisimova (WTA 76) wróciła z 0:3 w drugim secie i pokonała 6:4, 6:4 Varvarę Lepchenko (WTA 151). W ciągu 74 minut tenisistka z Aventury zrobiła osiem podwójnych błędów, ale też uzyskała pięć przełamań. Dotarła do drugiego w sezonie ćwierćfinału, po Auckland. W kolejnej rundzie dojdzie do starcia zawodniczek urodzonych w 2001 roku. Rywalką Anisimovej będzie Maria Camila Osorio Serrano (WTA 438), która zwyciężyła 6:4, 6:7(6), 6:3 Kristie Ahn (WTA 205), pogromczynię Jeleny Ostapenko. Kolumbijka odrodziła się z 0:3 w trzeciej partii. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki miał po 12 break pointów. Reprezentantka gospodarzy cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Osorio Serrano osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze.

W dokończonym meczu I rundy Astra Sharma (WTA 138) wygrała 6:3, 6:7(6), 6:1 z Shelby Rogers (WTA 574). Australijka mogła odnieść zwycięstwo w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:0. We wtorek spotkanie zostało przerwane przy stanie 5:1 w trzeciej partii. Dzień później Sharma w siódmym gemie odparła trzy break pointy i wykorzystała pierwszą piłkę meczową. Tenisistka z Perth zamieniła na przełamanie sześć z 14 szans i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour. W czwartek Sharma zmierzy się z Magdą Linette.

Tamara Zidansek (WTA 67) zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:4 Irinę Chromaczową (WTA 137). W trwającym godzinę i 51 minut meczu Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów. Słowenka zdobyła 47 z 58 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie jej rywalką będzie Sachia Vickery (WTA 148), która wróciła z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:2 z Hiroko Kuwatą (WTA 248). Amerykanka miała siedem okazji na przełamanie i wszystkie wykorzystała.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 10 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Amanda Anisimova (USA, 6) - Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 6:4
Sara Sorribes (Hiszpania, 7) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:4, 4:6, 6:4
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 4) 7:6(3), 7:6(6)
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, WC) - Kristie Ahn (USA, LL) 6:4, 6:7(6), 6:3

I runda gry pojedynczej:

Tamara Zidansek (Słowenia, 5) - Irina Chromaczowa (Rosja) 4:6, 6:1, 6:4
Sachia Vickery (USA) - Hiroko Kuwata (Japonia, LL) 6:4, 6:2
Astra Sharma (Australia) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:7(6), 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)