Katarzyna Kawa wygrała siódmy mecz z rzędu. Katarzyna Piter odpadła w II rundzie w Pelham

Katarzyna Kawa nie zwalnia tempa. W czwartek polska tenisistka pokonała Kristinę Kucovą i awansowała do ćwierćfinału zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Pelham. Na II rundzie zakończyła zmagania Katarzyna Piter.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Po triumfie w Jackson Katarzyna Kawa osiągnęła już ćwierćfinał imprezy w Pelham, gdzie w zeszłym roku zwyciężyła Iga Świątek. W czwartkowym pojedynku z Kristiną Kucovą nasza tenisistka przegrała pierwszego seta, ale odpowiedziała w dwóch kolejnych. Kryniczanka pokonała Słowaczkę po dwóch godzinach i 11 minutach 4:6, 6:2, 6:1.

Kawa zrobiła kolejny krok w kierunku wywalczenia awansu do eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019. W piątek jej przeciwniczką będzie rozstawiona z czwartym numerem Bułgarka Sesił Karatanczewa. Gdyby Polce udało się wygrać zawody w Pelham, to przesunie się w okolice 200. pozycji.

Na II rundzie zakończyła w piątek zmagania Katarzyna Piter. Poznanianka przegrała w 80 minut z rozstawioną z "dwójką" Caroline Dolehide 3:6, 1:6. Amerykanka wystąpiła w Pelham w roli kata naszych reprezentantek, bowiem w I rundzie straciła pięć gemów z Urszulą Radwańską.

Kawa i Piter przystąpiły jeszcze w czwartek do walki o półfinał debla. Polki zmierzyły się z rozstawionym z trzecim numerem duetem Usue Arconada i Caroline Dolehide, przegrywając ostatecznie 1:6, 6:7(2).

Legacy Credit Union Women's $25,000 Pro Tennis Classic, Pelham (USA)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów
czwartek, 11 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Katarzyna Kawa (Polska) - Kristina Kucova (Słowacja) 4:6, 6:2, 6:1
Caroline Dolehide (USA, 2) - Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:

Usue Arconada (USA, 3) / Caroline Dolehide (USA, 3) - Katarzyna Kawa (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) 6:1, 7:6(2)