ATP Monte Carlo: Diego Schwartzman i Fabio Fognini odwrócili losy meczów. Pewny awans Davida Goffina

Diego Schwartzman zdobył 12 z 13 końcowych gemów i w trzech setach pokonał Kyle'a Edmunda w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Stratę partii oraz przełamania odrobił w poniedziałek także Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Kyle'a Edmunda i Diego Schwartzmana w rankingu ATP dzieli tylko jedno miejsce (Brytyjczyk jest 23., a Argentyńczyk - 24.). W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo, ta najmniejsza możliwa różnica, jaka ich dzieli, była widoczna także na korcie. Początkowo przewagę miał Edmunda, który prowadził już 6:4 i 3:0. Wówczas jednak inicjatywę przejął Schwartzman. Argentyńczyk zdobył 12 z 13 końcowych gemów i zwyciężył 4:6, 6:3, 6:1.

Fabio Fognini również w znakomitym stylu odwrócił losy meczu z Andriejem Rublowem. Włoch przegrywał już 4:6 i 1:4, lecz od tego momentu zdobył 12 z 17 rozegranych gemów i ostatecznie pokonał rosyjskiego kwalifikanta 4:6, 7:5, 6:4. W ciągu dwóch godzin i 30 minut gry rozstawiony z numerem 13. Fognini zapisał na swoim koncie cztery asy, pięć przełamań i 35 zagrań kończących.

Do II rundy awansował także inny rozstawiony, David Goffin. Belg, turniejowa "16", pokonał 6:1, 6:4 Guido Andreozziego i wygrał swój dziesiąty mecz w historii występów w Rolex Monte-Carlo Masters. O kolejne zwycięstwo Goffin powalczy z Dusanem Lajoviciem.

W starciu dwóch posiadaczy dzikich kart Jaume Munar oddał ledwie trzy gemy Lucasowi Catarinie i w następnej fazie zmierzy się z Borną Coriciem, pogromcą z I rundy Huberta Hurkacza. Z kolei we włoskim pojedynku Lorenzo Sonego okazał się lepszy od Andreasa Seppiego. W II rundzie 23-latek z Turynu zagra z Karenem Chaczanowem, turniejową "ósemką".

Do 1/32 finału awansował również Martin Klizan. Słowak w spotkaniu dwóch leworęcznych tenisistów po godzinie i 53 minutach rywalizacji pokonał 7:6(3), 7:5 Federico Delbonisa. Dla Klizana, którego kolejnym rywalem będzie Dominic Thiem, to pierwszy w karierze wygrany mecz w głównej drabince zawodów w księstwie Monako. Z debiutanckiej wygranej w Monte Carlo cieszył się w poniedziałek również Radu Albot, który bez straty partii ograł Aljaza Bedene. O III rundę Mołdawianin zagra z Daniłem Miedwiediewem.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)