Puchar Federacji: Simona Halep zdobyła punkt dla Rumunii. Caroline Garcia wyrównała stan półfinału

W meczu Francji z Rumunią w półfinale Pucharu Federacji po pierwszym dniu jest remis. Wygrane zanotowały Simona Halep i Caroline Garcia.

Simona Halep Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Simona Halep
W świąteczny weekend w Rouen Francja i Rumunia rywalizują o finał Pucharu Federacji. Po sobotnich pojedynkach singlowych jest remis. Punkty zdobyły liderki drużyn, Simona Halep (WTA 2) i Caroline Garcia (WTA 21). Dla Rumunii to drugi półfinał (1973), a dla Francji czwarty od 2015 roku.

W pierwszym pojedynku Halep pokonała 6:3, 6:1 Kristinę Mladenović (WTA 66) i wyrównała na 3-3 bilans spotkań z Francuzką. W pierwszym secie miały miejsce cztery przełamania, z czego trzy dla Rumunki. W drugiej partii wiceliderka rankingu od 1:1 zdobyła pięć gemów z rzędu.

W ciągu godziny i 40 minut Halep zgarnęła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 17 break pointów. Posłała 19 kończących uderzeń i popełniła 19 niewymuszonych błędów. Mladenović miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek.

Na 1-1 wyrównała Garcia, która wygrała 6:3, 6:3 z Mihaelą Buzarnescu (WTA 30). W pierwszym secie Rumunka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii tenisistka z Bukaresztu prowadziła 3:2, ale do końca spotkania zdobyła jeszcze tylko trzy punkty.

W trwającym 86 minut spotkaniu Garcia wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Zanotowano jej 13 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Buzarnescu naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Francuzka zdobyła o 16 punktów więcej (62-46). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Francuzki walczą o szósty finał, pierwszy od 2016 roku. Jeśli Rumunki wygrają półfinał zanotują najlepszy rezultat w historii swoich występów w Pucharze Federacji.

Francja - Rumunia 1:1, Kindarena, Rouen (Francja)