WTA Stuttgart: Azarenka odprawiła Zwonariową. Wygrane Kontaveit, Bencić i Vekić

Wiktoria Azarenka pokonała Wierę Zwonariową w I rundzie turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Pierwsze mecze wygrały Anett Kontaveit, Belinda Bencić i Donna Vekić.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W I rundzie imprezy w Stuttgarcie miało dojść do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Jednak Garbine Muguruza wycofała się z powodu choroby żołądkowo-jelitowej. Ostatecznie rywalką Wiktorii Azarenki (WTA 61) była Wiera Zwonariowa (WTA 84), finalistka Wimbledonu i US Open 2010. Białorusinka zwyciężyła 7:5, 6:4 po godzinie i 44 minutach. Rosjanka w obu setach przegrała trzy ostatnie gemy.

Azarenka wykorzystała cztery z 13 break pointów. Zdobyła o 11 punktów więcej (79-68) i poprawiła na 5-6 bilans meczów ze Zwonariową. Było to ich pierwsze starcie od 2011 roku, gdy w półfinale Mistrzostw WTA w Stambule zwyciężyła Białorusinka. Kolejną rywalką Azarenki będzie broniąca tytułu Karolina Pliskova. Tenisistki te zmierzą się po raz siódmy (bilans 3-3).

Anett Kontaveit (WTA 15) pokonała 6:4, 6:3 Caroline Garcię (WTA 21). W ciągu 78 minut Estonka obroniła sześć break pointów i zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Donna Vekić (WTA 25) wygrała 6:1, 7:5 z Giulią Gatto-Monticone (WTA 169). W drugim secie Chorwatka od 2:5 zdobyła pięć gemów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Daria Kasatkina.

Su-Wei Hsieh (WTA 24) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Qiang Wang (WTA 16). W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu obie tenisistki miały po 11 break pointów. Tajwanka pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. O ćwierćfinał zagra z Japonką Naomi Osaką.

Belinda Bencić (WTA 20) pokonała 6:2, 6:4 Mandy Minellę (WTA 108). W ciągu 75 minut Szwajcarka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Kiki Bertens.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)