ATP Monachium: trzygodzinny bój Martona Fucsovicsa z Lorenzo Sonego. Awans Taro Daniela

Marton Fucsovics potrzebował ponad trzech godzin i tie breaka decydującego seta, by pokonać Lorenzo Sonego w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Do 1/8 finału w poniedziałek awansował również Taro Daniel.

Marcin Motyka
Marton Fucsovics Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Marton Fucsovics
Mecze na kortach ziemnych bywają bardzo długie. Marton Fucsovics i Lorenzo Sonego w I rundzie turnieju ATP w Monachium potwierdzili te tezę. Spotkanie trwało bowiem trzy godziny i pięć minut oraz trzymało w napięciu do ostatniej piłki. Ostatecznie zwycięsko z tego boju wyszedł Węgier, który wygrał 7:5, 4:6, 7:6(8).

Fucsovics wykorzystał dopiero czwartego meczbola, a wcześniej, w trzecim secie, odrobił stratę 3:5. W całym starciu obaj tenisiści rozegrali aż 243 akcje i zaledwie o jedną więcej wygrał Węgier (122-121). Obydwaj mieli również po 15 break pointów i w tej statystyce też minimalnie lepszy okazał się tenisista z Budapesztu (wykorzystał pięć szans na przełamanie, a Sonego cztery).

W II rundzie BMW Open 2019 rozstawiony z numerem ósmym Fucsovics zmierzy się z kwalifikantem Thiago Monteiro bądź z Janem-Lennardem Struffem. Ten mecz, podobnie jak pojedynek Ernestsa Gulbisa z Martinem Klizanem, miał odbyć się w poniedziałek, lecz z powodu opadów deszczu został przełożony na wtorek.

Do 1/8 finału zmagań w stolicy Bawarii awansował również Taro Daniel. W meczu otwarcia turnieju Japończyk pokonał 6:4, 6:4 Ugo Humberta, wykorzystując cztery z siedmiu szans na breaka. Kolejnym rywalem Daniela będzie lepszy z pary Guido Pella - Mischa Zverev.