ATP Estoril: Joao Sousa nie obroni tytułu. Trudna przeprawa Francesa Tiafoe'a

Broniący tytułu Joao Sousa w dwóch setach przegrał z Davidem Goffinem w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Estoril. Frances Tiafoe, zeszłoroczny finalista, po tie breaku decydującej partii ograł Yoshihito Nishiokę.

Marcin Motyka
Joao Sousa Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Joao Sousa
Joao Sousa nie obroni tytułu w turnieju ATP w Estoril. Tenisista z Guimaraes, który przed 12 miesiącami został pierwszym w historii portugalskim mistrzem imprezy głównego cyklu, z tegoroczną edycją zawodów w swojej ojczyźnie pożegnał się już w II rundzie. W czwartek Sousa przegrał 3:6, 2:6 z rozstawionym z numerem czwartym posiadaczem dzikiej karty Davidem Goffinem, aż sześciokrotnie oddając własne podanie.

- Pomimo tego, że wygrałem 6:3, 6:2, to nie był łatwy mecz - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Goffin. - W pierwszym secie doszło do wielu przełamań i musiałem zachować koncentrację, by doprowadzić tę partię do szczęśliwego dla mnie końca. W drugim natomiast zagrałem bardzo dobrze - dodał Belg, który w ćwierćfinale zmierzy się z Malekiem Jazirim. Tunezyjczyk wyeliminował Leonardo Mayera.

Bliski porażki był zeszłoroczny finalista Millennium Estoril Open, Frances Tiafoe. Amerykanin zdołał jednak ograć Yoshihito Nishiokę, choć przyszło mu to bardzo trudno. Ostatecznie po dwóch godzinach i 25 minutach zaciętej rywalizacji 21-latek z Florydy zwyciężył 2:6, 6:3, 7:6(5).

W 1/4 finału oznaczony "ósemką" Tiafoe stanie naprzeciw Pablo Cuevasa, który okazał się górą w pojedynku dwóch "szczęśliwych przegranych" z eliminacji z Filippo Baldim. Grający w miejsce Filipa Krajinovicia Urugwajczyk wygrał Włochem, zastępcą Fabio Fogniniego, 6:2, 7:5, w całym meczu ani razu nie dając się przełamać.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)