WTA Madryt: główna drabinka nie dla Magdy Linette. Polka przegrała z Anastazją Potapową

Magda Linette nie zagra w turnieju głównym WTA Premier Mandatory w Madrycie. Polka uległa Rosjance Anastazji Potapowej w I rundzie eliminacji.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Sezon na pomarańczowej mączce Magda Linette (WTA 86) rozpoczęła w Bogocie, gdzie odpadła w II rundzie. W Kolumbii Polka walczyła z problemami zdrowotnymi. - Większość czasu spędziłam w szpitalu. Decyzja o starcie w turnieju być może nie była najmądrzejsza - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poznanianka zrezygnowała z występu w Stambule. Na korty wróciła w Rabacie, gdzie w I rundzie przegrała z Ivaną Jorović.

Następnie Linette wzięła udział w dwustopniowych eliminacjach do turnieju rangi Premier Mandatory w Madrycie. W piątek w I rundzie przegrała 6:1, 4:6, 2:6 z Anastazją Potapową (WTA 74). W pierwszym secie Polka obroniła trzy break pointy i straciła tylko 13 punktów. W drugiej partii z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. Rosjanka wykorzystała ósmą piłkę setową. W decydującej odsłonie Linette uzyskała przełamanie na 1:0, ale do końca na korcie dominowała Potapowa.

W trwającym godzinę i 49 minut meczu Linette wykorzystała cztery z pięciu break pointów, ale pięć razy została przełamana. Polka zdobyła o dwa punkty więcej (83-81), jednak znów nie przeszła eliminacji do imprezy w Madrycie.

Poznanianka w trzech startach w kwalifikacjach w stolicy Hiszpanii wygrała tylko jeden mecz. W 2017 roku uległa Hiszpance Silvii Soler. W ubiegłym sezonie pokonała Amerykankę Sofię Kenin, ale w decydującej rundzie przegrała z Natalią Wichliancewą po trzech godzinach i ośmiu minutach walki.

Linette po raz pierwszy zmierzyła się z Potapową, mistrzynią juniorskiego Wimbledonu 2016. Polka nie przeszła kwalifikacji do drugiego kolejnego turnieju rangi Premier Mandatory, po Miami.