ATP Madryt: Hubert Hurkacz nie dał szans Marcelowi Granollersowi. Mecz trwał 50 minut

Hubert Hurkacz pewnie awansował do decydującej fazy eliminacji zawodów Mutua Madrid Open 2019. W sobotnim meczu I rundy Polak rozgromił Hiszpana Marcela Granollersa.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W dwustopniowych kwalifikacjach Hubert Hurkacz (ATP 52) został rozstawiony z trzecim numerem. Jego pierwszym przeciwnikiem był Marcel Granollers (ATP 110), były 19. singlista świata i czołowym deblista globu. Trzeba uczciwie powiedzieć, że pochodzący z Barcelony 33-latek ma już za sobą najlepsze lata singlowej kariery. Organizatorzy madryckiej imprezy przyznali mu dziką kartę do eliminacji.

Hurkacz nie zmarnował wielkiej szansy i błyskawicznie rozprawił się z doświadczonym przeciwnikiem. 22-latek z Wrocławia z atakował słabszy serwis Hiszpana i świetnie sobie radził w wymianach. Granollers ustępował mu także pod względem poruszania się po korcie, dlatego ich spotkanie trwało zaledwie 50 minut.

Gdy w gemie otwarcia tenisista ze stolicy Katalonii miał 30-0 przy podaniu Polaka, mogło się wydawać zgromadzeni przy korcie numer 4 będą mieli co oglądać. Tymczasem Hurkacz łatwo wyszedł z opresji i przystąpił do działania przy serwisie rywala. Nasz tenisista posyłał głębokie piłki, czym sprawiał przeciwnikowi sporo trudności. Pierwsze przełamanie uzyskał po świetnym bekhendzie po linii. Potem podwyższył prowadzenie na 4:0. W szóstym gemie miał już trzy piłki setowe. Przy ostatniej doszło do krótkiej wymiany, której wynikiem był wymuszony błąd Granollersa.

Po dotkliwej porażce w partii otwarcia tenisista gospodarzy udał się na przerwę toaletową. Gdy wrócił, zdołał wygrać serwis, za co otrzymał brawa od kibiców. Hurkacz jednak pozostał konsekwentny. Cały czas wywierał presję na rywalu i atakował jego słabsze podanie. Pierwsze przełamanie w drugim secie zdobył w czwartym gemie. Potem ruszył do ataku przy stanie 5:2 i uzyskał trzy piłki meczowe. Trwające 50 minut spotkanie zakończył rezultatem 6:0, 6:2 już przy pierwszej okazji.

O miejsce w głównej drabince zawodów Mutua Madrid Open 2019 Hurkacz powalczy w niedzielę z Roberto Carballesem (ATP 86). 26-letni Hiszpan, triumfator zeszłorocznej imprezy w ekwadorskim Quito, otrzymał od organizatorów dziką kartę do eliminacji. W sobotnim pojedynku I rundy pokonał 7:6(1), 6:1 oznaczonego "12" Francuza Ugo Humberta (ATP 64).