ATP Madryt: Kubot i Melo skruszyli opór groźnych rywali. Polak i Brazylijczyk w II rundzie

W poniedziałek Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozpoczęli występ w turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. Polak i Brazylijczyk pokonali Japończyka Bena McLachlana i Niemca Jana-Lennarda Struffa.

Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo
Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mieli łatwego otwarcia turnieju w Madrycie. Ich rywalami byli Ben McLachlan i Jan-Lennard Struff, z którymi przegrali w ćwierćfinale Australian Open 2018. Tym razem Polak i Brazylijczyk pokonali Japończyka i Niemca 7:5, 5:7, 10-6.

W pierwszym secie McLachlan i Struff uzyskali przełamanie na 5:4, ale zmarnowali piłkę setową i przegrali trzy gemy z rzędu. W drugiej partii Kubot i Melo z 1:3 wyszli na 5:4, ale roztrwonili trzy meczbole. O losach spotkania rozstrzygnął super tie break. W nim mistrzowie Wimbledonu 2017 wyszli na 7-2. Japończyk i Niemiec zaczęli odrabiać straty i zbliżyli się na 5-8. Na więcej Polak i Brazylijczyk groźnym rywalom nie pozwolili.

W trwającym godzinę i 47 minut meczu Kubot i Melo popełnili pięć podwójnych błędów, z czego cztery w pierwszym secie. Polak i Brazylijczyk zdobyli o sześć punktów więcej (79-73). Obie pary uzyskały po trzy przełamania.

McLachlan i Struff razem zdobyli dwa tytuły ATP (Tokio 2018, Auckland 2019). Poza tym w obecnym sezonie osiągnęli finał w Dubaju. W 2018 roku zanotowali półfinał Australian Open i ćwierćfinał Wimbledonu.

W 2017 roku Kubot i Melo zdobyli w Madrycie tytuł. Kolejnymi rywalami Polaka i Brazylijczyka będą Alexander Zverev i Mischa Zverev lub Robin Haase i Raven Klaasen.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,536 mln euro
poniedziałek, 6 maja

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Ben McLachlan (Japonia) / Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:5, 5:7, 10-6

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do ćwierćfinału?