WTA Madryt: Barty wygrała 10. mecz z rzędu. Kuzniecowa pokonana przez Bencić

Ashleigh Barty wyeliminowała Danielle Collins w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Australijka jest niepokonana od 10 meczów. Belinda Bencić wygrała ze Swietłaną Kuzniecową po trzysetowym boju.

Ashleigh Barty Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty (WTA 9) kontynuuje zwycięską serię. Turniej w Madrycie rozpoczęła od wygrania 6:1, 1:6, 6:1 z Danielle Collins (WTA 30). Australijka jest niepokonana już od 10 meczów. W ciągu 82 minut tenisistka z Ipswich wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu (75 proc.).

Australijka miała niezwykłe ostatnie miesiące. W styczniu zaliczyła finał w Sydney, a w Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W marcu zdobyła tytuł w Miami. Poza tym w dwóch meczach w Pucharze Federacji zdobyła sześć punktów (cztery w singlu, dwa w deblu) i wprowadziła reprezentację Australii do finału. W Madrycie notuje pierwszy w tym roku występ na korcie ziemnym. Kolejną rywalką Barty będzie Julia Putincewa.

W I rundzie Swietłana Kuzniecowa (WTA 101) wyeliminowała Arynę Sabalenkę. Odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu od 2017 roku, gdy w Wimbledonie odprawiła Agnieszkę Radwańską. W poniedziałek Rosjanka stoczyła zażarty bój z Belindą Bencić (WTA 18). Szwajcarka zdobyła o sześć punktów więcej (96-90) i zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 6:3 po dwóch godzinach i sześciu minutach.

Kuzniecowa sezon rozpoczęła w kwietniu, bo dochodziła do siebie po operacji nadgarstka i miała problemy z kolanem. W Lugano doszła do ćwierćfinału, a w Stambule i Pradze odpadła w II rundzie. Rosjanka to finalistka turnieju w Madrycie z 2015 roku. Bencić przeżywa odrodzenie po zdrowotnych perturbacjach z sezonu 2017. Triumfowała w Dubaju i zaliczyła półfinał w Indian Wells. Dzięki temu z 55. miejsca, które zajmowała w styczniu, wróciła do Top 20 rankingu. O ćwierćfinał w Madrycie Szwajcarka zagra z Karoliną Pliskovą lub Kateryną Kozłową.

Viktoria Kuzmova (WTA 46) pokonała 6:4, 7:6(2) Carlę Suarez (WTA 27). Słowaczka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 1:3 w drugim secie. W ciągu 97 minut zaserwowała osiem asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Następną przeciwniczką Słowaczki będzie Simona Halep lub Johanna Konta.