Urszula Radwańska wygrała dwa mecze w jeden dzień. Zagra o tytuł w Obidos

Urszula Radwańska powalczy w niedzielę o tytuł w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Obidos. Krakowianka spędziła w sobotę na portugalskich dywanach aż cztery godziny i 37 minut, ale zdołała wygrać oba mecze.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Urszula Radwańska (WTA 301) wyszła w sobotę na kort dwukrotnie, ponieważ trzeba było nadrobić zaległości spowodowane kiepskimi warunkami pogodowymi. W ćwierćfinale krakowianka zmierzyła się z Marią Sanchez (WTA 337), z którą wcześniej grała już dwukrotnie. Był to najdłuższy z pojedynków 1/4 finału, bo trwał aż dwie godziny i 56 minut.

W pierwszym secie Radwańska była dwukrotnie bliska porażki, ale zdołała odrobić stratę przełamania i wygrać po tie breaku. W drugiej partii lepsza była Amerykanka, dlatego o losach spotkania zdecydowała trzecia odsłona. W niej nasza reprezentantka szybko wyszła na 3:0 i nie oddała już przewagi. Po długim boju zwyciężyła ostatecznie 7:6(4), 2:6, 6:2.

Jeśli chodzi o półfinał, to Polka miała trochę szczęścia, bowiem kontuzji doznała będąca ostatnio w dobrej dyspozycji Gruzinka Mariam Bolkwadze. Radwańska zagrała więc z niżej notowaną Emily Webley-Smith (WTA 524) i w pełni wykorzystała swoją szansę. Po 101 minutach pokonała Brytyjkę 6:3, 6:4, osiągając finał portugalskiej imprezy.

Młodsza z sióstr Radwańskich znów pokazała, że odpowiadają jej warunki panujące w Portugalii. W niedzielę powalczy o drugi tytuł w obecnym sezonie i 50 punktów do rankingu WTA. Jej przeciwniczką w decydującym pojedynku będzie Turczynka Pemra Ozgen (WTA 252), która została oznaczona trzecim numerem. Nasza tenisistka występuje w Obidos z "czwórką".