WTA Rzym: Alize Cornet za mocna dla Magdy Linette. Turniej główny nie dla Polki

Magda Linette nie zagra w turnieju głównym WTA Premier 5 w Rzymie. Polka została pokonana przez Alize Cornet w I rundzie eliminacji.
Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette (WTA 86) po raz drugi nie przeszła I rundy kwalifikacji w Rzymie. Rok temu jej pogromczynią była Australijka Ajla Tomljanović. Tym razem poznanianka przegrała 4:6, 6:2, 3:6 z Alize Cornet (WTA 54). Tenisistki te spotkały się po raz drugi. Sześć lat temu w Strasburgu Francuzka oddała Polce siedem gemów.

Linette mecz rozpoczęła od przełamania. Później przewagę uzyskała Cornet, która w pierwszym secie wyszła na 4:2. Polka wyrównała na 4:4, ale przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii do głosu doszła poznanianka, która dwa razy odebrała podanie rywalce. W decydującej odsłonie miało miejsce jedno przełamanie, które Francuzka zaliczyła na 5:3. W trzech ostatnich gemach Cornet zdobyła 12 z 15 punktów.

W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu obie tenisistki zdobyły po 91 punktów i uzyskały po cztery przełamania. O miejsce w głównej drabince Cornet zmierzy się z Kristyną Pliskovą. Francuzka w Rzymie osiągnęła finał w 2008 roku.

Linette zanotowała czwarty w tym roku występ w kwalifikacjach. Przeszła je tylko w Hobart i dotarła do II rundy. W Miami i Madrycie nie dostała się do głównej drabinki.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)