Roland Garros: David Goffin gromi. Diego Schwartzman wygrał pięciosetowy bój

David Goffin stracił najmniej gemów w niedzielnym meczu otwierającym zmagania na kortach Rolanda Garrosa. Pięć setów z Martonem Fucsovicsem rozegrał w spotkaniu I rundy Diego Schwartzman.

Rafał Smoliński
David Goffin Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: David Goffin
Rozstawiony z 27. numerem David Goffin nie marnował czasu i rozgromił Ricardasa Berankisa 6:0, 6:2, 6:2. Belg wykorzystał to, że Litwin nie czuje się najlepiej na nawierzchni ziemnej, dlatego ich niedzielny pojedynek trwał 85 minut. Teraz Goffin będzie czekał na rywala, którym zostanie w poniedziałek Amerykanin Denis Kudla lub Serb Miomir Kecmanović.

Pięć setów do zwycięstwa potrzebował Diego Schwartzman. Po znakomitym występie w Rzymie i porażce w półfinale z Novakiem Djokoviciem tenisista z Buenos Aires miał problemy na paryskiej mączce. Trudne warunki postawił mu Marton Fucsovics, który dwukrotnie wyrównał stan spotkania. W decydującej piątej partii Argentyńczyk zdobył jednak dwa przełamania i dzięki temu triumfował 6:3, 3:6, 7:6(7), 2:6, 6:2.

Przeciwnikiem Schwartzmana w środowym meczu II rundy będzie jego rodak Leonardo Mayer. Jiri Vesely był w niedzielę godnym rywalem dla Argentyńczyka tylko w pierwszym secie, gdy odrobił stratę przełamania i doprowadził do tie breaka. Potem Czech słabł z każdą minutą, co skrzętnie wykorzystał Mayer. Po trzech rozegranych partiach zwyciężył ostatecznie 7:6(3), 6:3, 6:0.

Do II rundy Rolanda Garrosa po raz pierwszy od 2015 roku awansował Philipp Kohlschreiber. Niemiec oddał tylko jednego seta Robinowi Haase, który potrafi sprawiać problemy w pierwszej fazie wielkoszlemowych zawodów. "Kohli" wygrał jednak z Holendrem 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:1 i we wtorek zmierzy się z bohaterem pierwszego dnia, Francuzem Nicolasem Mahutem. Zwycięstwo 6:3, 6:2, 7:6(2) nad Hiszpanem Albert Ramos odniósł oznaczony "31" Laslo Djere. Serb, mistrz turnieju Rio Open 2019, powalczy teraz z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
niedziela, 26 maja

I runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 17) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:3, 3:6, 7:6(7), 2:6, 6:2
David Goffin (Belgia, 27) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:0, 6:2, 6:2
Laslo Djere (Serbia, 31) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 6:2, 7:6(2)
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Robin Haase (Holandia) 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:1
Leonardo Mayer (Argentyna) - Jiri Vesely (Czechy) 7:6(3), 6:3, 6:0