Roland Garros: Awans Sloane Stephens. Elina Switolina pożegnała Venus Williams

Sloane Stephens w dwóch setach pokonała Misaki Doi w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Elina Switolina wyeliminowała Venus Williams.

Sloane Stephens Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 7) nie miała łatwej przeprawy z Misaki Doi (WTA 110), ale seta nie straciła. Amerykanka wygrała 6:3, 7:6(4). Mistrzyni US Open 2017 prowadziła 6:3, 4:2 i straciła trzy gemy z rzędu. Zaliczyła przełamanie i wyrównała na 5:5, a później w tie breaku wykorzystała trzecią piłkę meczową. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W ciągu 91 minut Stephens wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Posłała 22 kończące uderzenia i popełniła 19 niewymuszonych błędów. Doi miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Dla Japonki był to siódmy występ w Rolandzie Garrosie i po raz szósty odpadła w I rundzie. Stephens w ubiegłym roku doszła w Paryżu do finału.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Sara Sorribes (WTA 75), która zwyciężyła 6:1, 5:7, 6:2 Alison van Uytvanck (WTA 54). Hiszpanka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 5:3. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu wykorzystała dziewięć z 12 break pointów. Naliczono jej 17 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Belgijce zanotowano 30 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek.

Elina Switolina (WTA 9) pokonała 6:3, 6:3 Venus Williams (WTA 52). W drugim secie Ukrainka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 73 minut zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 16 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Był to dla niej 22. występ w Paryżu (najlepszy wynik to finał z 2002 roku) i po raz piąty odpadła po pierwszym spotkaniu. Switolina wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Williams. W II rundzie Ukrainka zmierzy się ze swoją rodaczką Kateryną Kozłową.

Spotkania Jennifer Brady (WTA 80) z Ivaną Jorović (WTA 103) i Polony Hercog (WTA 71) z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 34) zostały przerwane. Powód to zapadające ciemności.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
niedziela, 26 maja

I runda gry pojedynczej kobiet:

Sloane Stephens (USA, 7) - Misaki Doi (Japonia) 6:3, 7:6(4)
Elina Switolina (Ukraina, 9) - Venus Williams (USA) 6:3, 6:3
Sara Sorribes (Hiszpania) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 5:7, 6:2
Polona Hercog (Słowenia) - Aleksandra Sasnowicz (Białoruś, 32) 4:6, 6:2, 3:3 *do dokończenia
Jennifer Brady (USA) - Ivana Jorović (Serbia) 7:6(5), 4:6 *do dokończenia

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do III rundy Rolanda Garrosa?