Roland Garros: Barty ostudziła zapał Kenin. Australijka zagra z Keys o półfinał

Ashleigh Barty pokonała w trzech setach Sofię Kenin w IV rundzie Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale Australijka zmierzy się z Madison Keys, która odprawiła Katerinę Siniakovą.

Ashleigh Barty Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W poniedziałek Ashleigh Barty (WTA 8) straciła pierwszy set w Rolandzie Garrosie 2019. W trzeciej partii Australijka nie dała Sofii Kenin (WTA 35) żadnych szans i wygrała cały mecz 6:3, 3:6, 6:0. Amerykanka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Serenę Williams i po raz pierwszy wystąpiła w 1/8 finału wielkoszlemowej imprezy. Barty awansowała do drugiego ćwierćfinału turnieju tej rangi w singlu, po tegorocznym Australian Open.

W pierwszym secie Kenin z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale w dziewiątym gemie Barty łatwo utrzymała podanie. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Kenin uzyskała na 4:1. W decydującej odsłonie nie brakowało walki (trzy gemy na przewagi), ale Australijka straciła w niej tylko 15 punktów.

W ciągu 90 minut Barty zaserwowała 11 asów i zdobyła 36 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Naliczono jej 25 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Kenin miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Australijka podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Amerykanką.

Finalistka US Open 2017 Madison Keys (WTA 14) pokonała 6:2, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 42). W trwającym 76 minut spotkaniu Amerykanka obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Zdobyła 11 z 15 punktów przy siatce. Posłała 26 kończących uderzeń i popełniła 26 niewymuszonych błędów. Siniakova miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Czeszka, liderka rankingu deblowego, w poprzedniej rundzie wyeliminowała rakietę numer jeden w singlu Naomi Osakę i po raz pierwszy osiągnęła 1/8 finału wielkoszlemowej imprezy w grze pojedynczej. Dla Keys to 27. występ w turniejach najwyższej rangi i awansowała do siódmego ćwierćfinału, drugiego w Paryżu. Przed rokiem w stolicy Francji doszła do półfinału.

W ćwierćfinale dojdzie do starcia Barty z Keys. Bilans ich meczów to 1-1. W tym roku w Pucharze Federacji wygrała Australijka. W I rundzie Rolanda Garrosa 2017 lepsza była Amerykanka.