ITF Toruń: Kostiuk i Sramkova w finale singla. Słowaczka może zostać podwójną mistrzynią

Marta Kostiuk i Rebecca Sramkova powalczą w niedzielę o tytuł w 25. edycji zawodów Bella Cup na kortach ziemnych w Toruniu. Słowaczka ma szansę zostać podwójną mistrzynią, bowiem w sobotę cieszyła się z triumfu w deblu.
Rafał Smoliński
Marta Kostiuk Getty Images / Graham Denholm / Na zdjęciu: Marta Kostiuk

W sobotę awans do finału singla jako pierwsza wywalczyła Rebecca Sramkova. Słowaczka miała sporo szczęścia, bowiem rozstawiona z "czwórką" Irina Maria Bara doznała kontuzji nadgarstka i z tego powodu coraz gorzej radziła sobie na korcie. Rumunka ostatecznie skreczowała przy stanie 4:6, 3:4 i do finału zakwalifikowała się reprezentantka naszych południowych sąsiadów.

Marta Kostiuk została drugą finalistką turnieju Bella Cup 2019. 16-letnia Ukrainka nie miała łatwego zadania w starciu z rozstawioną z "dwójką" Amerykanką Allie Kiick, ale odwróciła losy pojedynku i wygrała 6:7(2), 6:3, 6:4. - Nie poddałam się po pierwszym secie, chociaż grałam nerwowo i nie pokazywałam swojego najlepszego tenisa. Byłam rozczarowana, ale walczyłam do końca i udało się - powiedziała Kostiuk, cytowana przez oficjalną stronę internetową turnieju.

Po półfinałach singla odbył się finał gry podwójnej. Po tytuł sięgnęły Rebecca Sramkova i Rebeka Masarova. Słowacko-hiszpański debel pokonał rozstawione z czwartym numerem Amerykankę Robin Anderson i Ukrainkę Anhelinę Kalininę 6:4, 3:6, 10-4.

Niedzielny finał turnieju Bella Cup 2019 rozpocznie się o godz. 10:00. Sramkova powalczy o trzecie trofeum w obecnym sezonie i zarazem 10. w zawodowej karierze. Z kolei Kostiuk celuje w trzeci singlowy tytuł. Zwyciężczyni toruńskich zawodów otrzyma 100 punktów do rankingu WTA. Transmisja z decydującego pojedynku w Eurosporcie.

Bella Cup, Toruń (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 60 tys. dolarów + H

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 9 czerwca

Rebecca Sramkova (Słowacja) - Marta Kostiuk (Ukraina)

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 8 czerwca

Rebecca Sramkova (Słowacja) - Irina Maria Bara (Rumunia, 4) 6:4, 4:3 i krecz
Marta Kostiuk (Ukraina) - Allie Kiick (USA, 2) 6:7(2), 6:3, 6:4

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Rebeka Masarova (Hiszpania) / Rebecca Sramkova (Słowacja) - Robin Anderson (USA, 4) / Anhelina Kalinina (Ukraina, 4) 6:4, 3:6, 10-4