ATP Den Bosch: niesamowita pogoń Borny Coricia. Dwie wygrane Richarda Gasqueta jednego dnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić

Borna Corić przegrywał 2:5 w trzecim secie, ale obronił meczbola i po tie breaku pokonał Cristiana Garina w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. Richard Gasquet w piątek wygrał dwa pojedynki.

W tenisie nie można poddawać się do ostatniej akcji. W piątek udowodnił to Borna Corić. W ćwierćfinałowym pojedynku turnieju ATP w Den Bosch przeciw Cristianowi Garinowi Chorwat był w arcytrudnej sytuacji. W decydującym secie secie przegrywał 2:5 z dwoma przełamaniami. Jednak w niesamowitym stylu odrobił straty. Wyrównał na 5:5, a następnie, w tie breaku wspaniałym minięciem z forhendu obronił meczbola i ostatecznie zakończył spotkanie zwycięstwem 6:7(4), 6:3, 7:6(6).

- To był dla mnie wyjątkowo trudny mecz, bo przegrywałem 2:5 ze stratą dwóch przełamań. Już spakowałem torbę i wówczas nieco się rozluźniłem oraz zacząłem grać lepiej i jakimś sposobem odwróciłem ten pojedynek - powiedział Corić, który w ciągu 2,5 godzin gry zaserwował 16 asów i wykorzystał cztery z ośmiu break pontów.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Corić zmierzy się z Adrianem Mannarino, z którym rywalizował dotychczas dwukrotnie i nigdy nie wygrał. Francuz w piątek okazał się lepszy od oznaczonego numerem piątym Davidem Goffinem. Mannarino rozpoczął mecz od czterech przegranych gemów z rzędu, lecz ograł Belga 4:6, 7:5, 6:3.

Broniący tytułu Richard Gasquet w piątek wygrał dwa spotkania i oba bez straty seta. Najpierw udanie dokończył przełożony z czwartku mecz II rundy z Michaiłem Kukuszkinem (6:4, 6:3), a po kilku godzinach odpoczynku ponownie wyszedł na kort, tym razem by w 1/4 finału zmierzyć się z Nicolasem Jarrym. Chilijczyka pokonał w stosunku 7:6(8), 6:4.

O finał Gasquet, turniejowa "ósemka", powalczy z Jordanem Thompsonem, który pierwszy raz w karierze awansował do półfinału imprezy rangi ATP Tour. W 1/4 finału Australijczyk wygrał 4:6, 6:2, 6:3 ze swoim rodakiem, rozstawionym z numerem trzecim Alexem de Minaurem.

Libema Open, Den Bosch (Holandia) ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 635,7 tys. euro piątek, 14 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej: Borna Corić (Chorwacja, 2/WC) - Cristian Garin (Chile, 7) 6:7(4), 6:3, 7:6(6) Richard Gasquet (Francja, 8) - Nicolas Jarry (Chile) 7:6(8), 6:4 Adrian Mannarino (Francja) - David Goffin (Belgia, 5) 4:6, 7:5, 6:3 Jordan Thompson (Australia) - Alex de Minaur (Australia, 3) 4:6, 6:2, 6:3