WTA Nottingham: Caroline Garcia skruszyła opór Donny Vekić. Drugi tytuł Francuzki na trawie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia została triumfatorką turnieju WTA International w Nottingham. W finale Francuzka pokonała Chorwatkę Donnę Vekić po trzysetowej bitwie.

W niedzielę Caroline Garcia (WTA 28) wychodziła na kort dwa razy. Najpierw dokończyła półfinał z Jennifer Brady (WTA 80), przerwany w sobotę w trzecim secie. Ostatecznie tenisistka z Lyonu wygrała to spotkanie 4:6, 6:3, 6:3. Amerykanka zaserwowała 12 asów, a Francuzka obroniła dziewięć z 11 break pointów. Było to już czwarte spotkanie tych tenisistek w 2019 roku. W Hua Hin, Dubaju i Indian Wells ze zwycięstw cieszyła się Brady.

W finale Garcia pokonała 2:6, 7:6(4), 7:6(4) Donnę Vekić (WTA 22) po dwóch godzinach i 36 minutach. Pierwszy set zdecydowanie należał do Chorwatki, która uzyskała dwa przełamania i odskoczyła na 4:0. W drugiej partii z 1:4 wyrównała na 4:4. Później w tie breaku prowadziła 2-0, ale przegrała siedem z dziewięciu kolejnych punktów. W decydującej odsłonie nie było przełamań. Vekić dwa razy była dwa punkty od zwycięstwa. Garcia wróciła z 15-30 przy 4:5 i z 0-30 przy 5:6. W tie breaku Chorwatka z 1-3 wyrównała na 3-3, ale końcówka należała do Francuzki.

Obie tenisistki zaserwowały po siedem asów. Każda z nich wykorzystała wszystkie wypracowane szanse na przełamanie - Vekić cztery, a Garcia dwie. Chorwatka zdobyła o dziewięć punktów więcej (110-101), ale tytuł padł łupem Francuzki. Tenisistka z Lyonu wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Vekić.

[color=black]ZOBACZ WIDEO: Kubeł zimnej wody wylany na Roberta Kubicę. Mówi o "mniejszej przyjemności"

[/color]

Garcia zdobyła pierwszy singlowy tytuł w sezonie, a w sumie siódmy, drugi na trawie (Majorka 2016). Bilans finałów byłej czwartej rakiety globu to 7-3, a Vekić 2-6. W poniedziałek Francuzka awansuje na 23. miejsce w rankingu, a Chorwatka pozostanie na najwyższej w karierze 22. pozycji. W 2017 roku Vekić triumfowała w Nottingham.

Najlepsze w grze podwójnej okazały się Desirae Krawczyk i Giuliana Olmos, które wróciły z 2:4 w pierwszym secie i pokonały 7:6(5), 7:5 Australijki Ellen Perez i Arinę Rodionową. Dla Amerykanki to drugi, a dla Meksykanki drugi deblowy tytuł w głównym cyklu.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów niedziela, 16 czerwca

finał gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Donna Vekić (Chorwacja, 2) 2:6, 7:6(4), 7:6(4)

półfinał gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Jennifer Brady (USA) 4:6, 6:3, 6:3

finał gry podwójnej:

Desirae Krawczyk (USA) / Giuliana Olmos (Meksyk) - Ellen Perez (Australia) / Arina Rodionowa (Australia) 7:6(5), 7:5

Czy Caroline Garcia wróci do Top 10 rankingu?