WTA Majorka: Anastasija Sevastova rozbiła Ajlę Tomljanović. Elise Mertens odprawiła Samanthę Stosur

Anastasija Sevastova oddała trzy gemy Ajli Tomljanović i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na Majorce. Elise Mertens wyeliminowała Samanthę Stosur.

Anastasija Sevastova Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova (WTA 12) odniosła drugie zwycięstwo bez straty seta. W I rundzie wyeliminowała Varvarę Lepchenko, a w środę w 62 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Ajlę Tomljanović (WTA 47). Łotyszka zdobyła 62 ze 100 rozegranych punktów (62 proc.) i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Sevastova na Majorce zdobyła tytuł w 2017 i osiągnęła finały w 2016 i 2018 roku.

Kolejną rywalką Łotyszki będzie Yafan Wang (WTA 58), która pokonała 7:6(3), 6:3 z Alison van Uytvanck  (WTA 57). Chinka obroniła piłkę setową w 10. gemie pierwszej partii. W ciągu godziny i 44 minut Belgijka zaserwowała osiem asów, ale cztery razy oddała podanie. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Den Bosch lepsza była van Uytvanck.

Elise Mertens (WTA 21) wygrała 6:3, 6:3 z Samanthą Stosur (WTA 115). W trwającym 72 minuty spotkaniu Belgijce zanotowano siedem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 27 z 34 punktów. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Sofia Kenin (WTA 30) prowadziła 6:2, 2:0 z Ons Jabeur (WTA 63), gdy Tunezyjka skreczowała z powodu kontuzji prawego barku. W ćwierćfinale Amerykanka zmierzy się z Mertens.

Yafan Wang (Chiny) - Alison van Uytvanck (Belgia) 7:6(3), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anastasija Sevastova awansuje do półfinału turnieju WTA na Majorce?