Szósta z rzędu wygrana na trawie Magdy Linette. Polka w II rundzie turnieju w Ilkley

Magda Linette nie zwalnia tempa po triumfie w zawodach ITF w Manchesterze. Polska tenisistka przeniosła się do Ilkley, gdzie w środę wygrała szósty z rzędu pojedynek na brytyjskiej trawie.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Sukces w Manchesterze wywindował Magdę Linette na 75. miejsce w rankingu WTA i zapewnił prawo startu w głównej drabince US Open 2019. Teraz Polka przeniosła się do Ilkley, gdzie została rozstawiona z czwartym numerem. W środę stoczyła trzysetowy bój z Japonką Nao Hibino (WTA 117).

W pierwszym secie tenisistka z Poznania okazała się lepsza od rywalki o jedno przełamanie, ale końcowa faza kolejnej partii należała do reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni. Hibino lepiej też zaczęła decydującą odsłonę, jednak nie poszła za ciosem. Polka wyrównała, a przy stanie po 4 zdobyła kluczowego breaka. Po zmianie stron zakończyła trwający godzinę i 54 minuty pojedynek wynikiem 6:4, 3:6, 6:4.

Dzięki zwycięstwu Linette zameldowała się w II rundzie turnieju Ilkley Trophy o puli nagród 100 tys. dolarów (identycznej jak w zeszłym tygodniu w Manchesterze). Jej czwartkową przeciwniczką będzie paragwajska kwalifikantka Veronica Cepede Royg (WTA 170).