ATP Eastbourne: udany powrót po kontuzji Sama Querreya. Fernando Verdasco pokonał Johna Millmana

Powracający po dwumiesięcznej absencji Sam Querrey w dwóch setach pokonał Michaiła Kukuszkina w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Eastbourne. Do 1/8 finału awansowali też Fernando Verdasco i Taylor Fritz.

Marcin Motyka
Sam Querrey Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Sam Querrey
Sam Querrey wrócił na kort po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją mięśni brzucha. W poniedziałek Amerykanin rozegrał pierwszy mecz od 13 kwietnia, kiedy to w Houston przegrał z Cristianem Garinem. W I rundzie turnieju ATP w Eastbourne Querrey pokonał 6:3, 7:6(4) Michaiła Kukuszkina, wyrównując tym samym na 2-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Kazachem.

Mimo dłuższej absencji, Querrey nie stracił swoich atutów. Zwycięstwo zawdzięcza bowiem świetnej dyspozycji serwisowej. Wprawdzie dwa razy został przełamany, ale odpowiedział trzema breakami oraz posłał 15 asów i przy własnym podaniu zdobył 71 proc. rozegranych punktów. Kolejnym przeciwnikiem 31-latka z Las Vegas będzie Dusan Lajović, turniejowa "czwórka".

W ślady rodaka poszedł Taylor Fritz. Amerykanin zaserwował 12 asów, przy własnym serwisie wygrał 68 proc. rozegranych wymian, wywalczył cztery przełamania i w godzinę ograł 6:2, 6:3 debiutującego na poziomie głównego cyklu męskich rozgrywek Paula Jubba. W II rundzie Fritz zmierzy się z najwyżej rozstawionym Guido Pellą.

Aż 152 minuty trwał natomiast pojedynek Fernando Verdasco z Johnem Millmanem. Hiszpan podniósł się po przegranym w tie breaku pierwszym secie, w dwóch kolejnych oddał Australijczykowi zaledwie pięć gemów i ostatecznie zwyciężył 6:7(3), 6:1, 6:4. Mecz był jednak bardzo wyrównany i przy odrobinie szczęścia to Australijczyk mógł opuszczać kort jako zwycięzca. Tenisista z Brisbane wykorzystał tylko jednego z 12 break pointów, a sam trzykrotnie oddał podanie.

Z powodu opadów deszczu spotkanie Camerona Norrie'ego z Jeremym Chardym zostało przerwane po trzech gemach. Z kolei Pablo Cuevas i Nicolas Jarry, którzy także mieli zmierzyć się w poniedziałek, w ogóle nie wyszli na kort. Te dwa mecze zostały przełożone na wtorek.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)