ATP Eastbourne: będzie mecz podopiecznych Craiga Boyntona. Steve Johnson rywalem Huberta Hurkacza

Steve Johnson będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Eastbourne. W poniedziałek Amerykanin w dwóch setach pokonał swojego rodaka, Reilly'ego Opelkę.

Marcin Motyka
Steve Johnson Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Steve Johnson
Huberta Hurkacza i Steve'a Johnsona łączy osoba Craiga Boyntona. Fachowiec z Ohio, wieloletni szkoleniowiec Amerykanina, od marca jest także trenerem Polaka. Hurkacz i Johnson często ze sobą trenują i występują w tych samych imprezach. Przed pięcioma tygodniami zagrali wspólnie w deblu w Lyonie. W tym zmierzą się ze sobą w II rundzie turnieju w Eastbourne.

Możliwość rozegrania meczu z wrocławianinem Johnson wywalczył sobie w poniedziałek, pokonując rodaka, Reilly'ego Opelkę. Pierwszego seta Amerykanin wygrał 7-4 w tie breaku. W drugiej partii lepiej poruszał się po korcie, skuteczniej serwował, w wymianach popełniał o wiele mniej błędów i aż trzykrotnie znalazł sposób na przełamanie serwisu rywala, wygrywając tę partię 6:3.

W ciągu 80 minut gry Johnson posłał dwa asy, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, przy własnym podaniu wygrał 71 proc. rozegranych wymian, jeden raz dał się przełamać, miał trzy break pointy i wszystkie wykorzystał oraz łącznie zdobył 69 punktów, o dziesięć więcej od Opelki.

Mecz II rundy Nature Valley International 2019 będzie pierwszą oficjalną konfrontacją pomiędzy Hurkaczem a Johnsonem. Tenisiści zmierzą się w środę.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)