ATP Antalya: kolejny krok Damira Dzumhura. Kevin Krawietz wygrał pierwszy w karierze mecz w singlu

Broniący tytułu Damir Dzumhur w trzech setach pokonał Altuga Celikbileka w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Antalyi. Kevin Krawietz, deblowy mistrz Rolanda Garrosa, wygrał pierwszy w karierze mecz w singlu.

Marcin Motyka
Damir Dzumhur Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Damir Dzumhur
Altug Celikbilek w I rundzie turnieju ATP w Antlayi sprawił dużą niespodziankę, eliminując Ernestsa Gulbisa. We wtorek Turek, aktualnie 443. tenisista świata, dał się mocno we znaki innemu o wiele bardziej znanemu zawodnikowi, Damirowi Dzumhurowi. W pojedynku 1/8 finału z Bośniakiem reprezentant gospodarzy doprowadził do decydującego seta, ale ostatecznie przegrał 3:6, 6:4, 3:6.

Rozstawiony z numerem piątym Dzumhur zeszłoroczny mistrz Turkish Airlines Antalya Open, w 1/4 finału zmierzy się z Jordanem Thompsonem. Oznaczony "trójką" Australijczyk we wtorek wygrał 7:6(7), 6:3 z Bradleyem Klahnem.

Adrian Mannarino, dla którego to pierwszy start od czasu triumfu w turnieju ATP w Den Bosch, mecz z Roberto Carballesem rozpoczął od przegranego seta, ale rozkręcał się z każdą chwilą spędzoną korcie i po dwugodzinnej batalii pokonał Hiszpana 3:6, 6:1, 7:5. - Mimo że serwowałem całkiem nieźle, mecz nie był łatwy - skomentował Francuz, cytowany przez portal atptour.com.

Rozstawiony z numerem drugim Mannarino (we wtorek 14 asów, 67 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu i cztery przełamania) w ćwierćfinale zagra z Lorenzo Sonego. Włoch ograł 6:7(3), 6:0, 7:5 Prajnesha Gunneswarana.

Kevin Krawietz, sensacyjny mistrz tegorocznego Rolanda Garrosa w deblu, wygrał pierwszy w karierze mecz singlowy w głównym cyklu. We wtorek Niemiec bez straty seta okazał się lepszy od Cema Ilkela. - To dla mnie nieco zaskakujące, ale taktyka serwis-wolej dobrze działa na trawie, a ja świetnie serwowałem i nie popełniałem wielu błędów - powiedział Krawietz, który w 1/8 finału zmierzy się z Pablo Carreno, turniejową "czwórką".

Turkish Airlines Antalya Open, Antalya (Turcja)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 445,6 tys. euro
wtorek, 25 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja, 2) - Roberto Carballes (Hiszpania) 3:6, 6:1, 7:5
Jordan Thompson (Australia, 3) - Bradley Klahn (USA) 7:6(7), 6:3
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 5) - Altug Celikbilek (Turcja, WC) 6:3, 4:6, 6:3
Lorenzo Sonego (Włochy) - Prajnesh Gunneswaran (Indie) 6:7(3), 6:0, 7:5