WTA Eastbourne: Andżelika Kerber wyeliminowała Simonę Halep. Kiki Bertens lepsza od Aryny Sabalenki

Andżelika Kerber pokonała Simonę Halep w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Eastbourne. Do półfinału awansowała Kiki Bertens, która wyeliminowała Arynę Sabalenkę.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W ćwierćfinale turnieju w Eastbourne doszło do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Andżelika Kerber (WTA 5) wygrała 6:4, 6:3 z Simoną Halep (WTA 7). W ciągu 71 minut Niemka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i poprawiła na 5-6 bilans meczów z Rumunką. Było to ich drugie starcie na trawie. W ćwierćfinale Wimbledonu 2016 również lepsza była Kerber.

Kiki Bertens (WTA 4) wygrała 6:4, 3:6, 6:4 z Aryną Sabalenką (WTA 10). Białorusinka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Karolinę Woźniacką po dreszczowcu (w trzecim secie wróciła z 2:5 i obroniła piłkę meczową). Był to rewanż za ubiegłoroczny finał imprezy. W półfinale tenisistkę z Mińska zatrzymała Holenderka. W trzecim secie Sabalenka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Bertens wykorzystała cztery z pięciu break pointów i podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Białorusinką.

Karolina Pliskova (WTA 3) w 52 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 52). Czeszka zaserwowała sześć asów i zdobyła 55 z 86 rozegranych punktów (64 proc.). Nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans.

Ons Jabeur (WTA 62) zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:3 Alize Cornet (WTA 55). W trzecim secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 2:1 z przełamaniem. W trakcie ósmego gema Tunezyjka poślizgnęła się i doznała kontuzji kostki. Zdołała jednak zapewnić sobie awans do pierwszego półfinału od października 2018 roku (finał w Moskwie). W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Jabeur posłała 41 kończących uderzeń i popełniła 26 niewymuszonych błędów. Cornet zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i sześć pomyłek.

W turnieju pozostały dwie tenisistki, które doszły w Eastbourne do finału, a jedna z nich święciła triumf. Kerber (2012 i 2014) zmierzy się z Jabeur. Pliskova (2016 i tytuł w 2017) spotka się z Bertens. Po raz drugi tenisistki te zagrają ze sobą na trawie. W ubiegłym sezonie w IV rundzie Wimbledonu lepsza była Holenderka.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)