Wimbledon: turniej główny nie dla Katarzyny Kawy. Przegrała z Rumunką w finale eliminacji

Katarzyna Kawa nie zagra w turnieju głównym wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka uległa Rumunce Elenie-Gabrieli Ruse w decydującej rundzie eliminacji.

Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa (WTA 217) nie zadebiutuje w wielkoszlemowym turnieju. Polka odniosła dwa zwycięstwa w rozgrywanych w Roehampton kwalifikacjach do Wimbledonu. W decydującej rundzie eliminacji uległa 5:7, 1:6 Elenie-Gabrieli Ruse (WTA 177).

W pierwszym secie Kawa prowadziła 4:1, ale przegrała sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii Polka została przełamana trzy razy, za każdym razem po grze na przewagi. Ostatni gem złożony był z 16 punktów. Ruse wykorzystała w nim już pierwszą piłkę meczową.

W trwającym 89 minut meczu Kawa popełniła osiem podwójnych błędów i w sumie 24 niewymuszone przy 16 kończących uderzeniach. Ruse miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Rumunka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W maju ubiegłego roku Kawa była klasyfikowana na 780. miejscu w rankingu. W obecnym sezonie dwa razy wystąpiła w wielkoszlemowych kwalifikacjach. W Rolandzie Garrosie nie udało się jej wygrać meczu, a w Wimbledonie pokonała Brytyjkę Francescę Jones i Węgierkę Fanny Stollar.

Ruse zanotuje drugi występ w wielkoszlemowym turnieju. Przed rokiem w Londynie również przeszła kwalifikacje i zmierzyła się z Agnieszką Radwańską. Była bardzo blisko pokonania krakowianki. W trzecim secie Rumunka miała sześć piłek meczowych.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)