Tenis. Wimbledon 2019: Halep skruszyła opór Buzarnescu i zagra z Azarenką. Awans Jastremskiej

Simona Halep pokonała w trzech setach Mihaelę Buzarnescu i w III rundzie Wimbledonu 2019 zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Dajana Jastremska wyeliminowała Sofię Kenin.

Simona Halep Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
W II rundzie Wimbledonu Simona Halep (WTA 7) nie miała łatwej przeprawy z Mihaelą Buzarnescu (WTA 53). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 prowadziła 6:3, 2:0, ale ostatecznie wygrała z rodaczką 6:3, 4:6, 6:2. W trwającym godzinę i 51 minut meczu miało miejsce 15 przełamań, z czego dziewięć dla tenisistki z Konstancy. Była liderka rankingu posłała 12 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Buzarnescu miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 44 pomyłki.

Dla 31-letniej Buzarnescu było to drugi występ w Wimbledonie. W ubiegłym sezonie doszła do III rundy. Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to 1/8 finału Rolanda Garrosa 2018. Halep w Londynie gra po raz dziewiąty. Najdalej awansowała do półfinału (2014). W piątek dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Rywalką Rumunki będzie Wiktoria Azarenka, triumfatorka Australian Open 2012 i 2013. Bilans ich meczów to 2-2. Po raz drugi zmierzą się w Wimbledonie. W 2017 roku w IV rundzie lepsza była Halep.

Julia Putincewa (WTA 39) w tym roku na trawie dwa razy pokonała Naomi Osakę. W Wimbledonie, podobnie jak w Birmingham, nie poszła za ciosem i w kolejnej rundzie odpadła. W środę przegrała 4:6, 6:7(3) z Viktoriją Golubić (WTA 81). W drugim secie Szwajcarka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu godziny i 41 minut tenisistka z Zurychu zdobyła 20 z 27 punktów przy siatce i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Golubić po raz pierwszy awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy w singlu.

Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Dajana Jastremska (WTA 35), która zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 Sofię Kenin (WTA 28) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Ukrainka zaserwowała 10 asów i zdobyła 13 z 15 punktów przy siatce. Odparła dziewięć z 13 break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu okazji na przełamanie. Naliczono jej 46 kończących uderzeń i 46 niewymuszonych błędów. Kenin zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Anett Kontaveit (WTA 20) pokonała 7:5, 6:1 Heather Watson (WTA 122). W pierwszym secie Estonka wróciła z 0:2. W ciągu 75 minut Brytyjka zaserwowała siedem asów, ale pięć razy została przełamana, a sama wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Reprezentantka gospodarzy spotkanie zakończyła z 15 kończącymi uderzeniami i 23 niewymuszonymi błędami. Kontaveit miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 28 z 35 punktów.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)