Tenis. Wimbledon 2019: zeszłoroczny finalista za burtą. Kevin Anderson przegrał z Guido Pellą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Kevin Anderson
PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Kevin Anderson

Zeszłoroczny finalista Kevin Anderson w trzech setach przegrał z Guido Pellą w III rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Do 1/8 finału awansowali Hiszpanie - Fernando Verdasco i Roberto Bautista.

Drugi raz z rzędu w Wimbledonie Guido Pella wyeliminował tenisistę broniącego punktów za finał. W ubiegłorocznej edycji w II rundzie pokonał Marina Cilicia, który 12 miesięcy wcześniej zagrał o tytuł w The Championships. Z kolei w piątek okazał się lepszy od finalisty z minionego sezonu, Kevina Andersona. W pojedynku rozgrywanym na korcie centralnym Argentyńczyk sensacyjnie pokonał rozstawionego z numerem czwartym Afrykanera 6:4, 6:3, 7:6(4).

Mecz trwał dwie godziny i 34 minuty. W tym czasie Pella zaserwował cztery asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z z 11 break pointów, posłał 30 zagrań kończących, popełnił 13 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 112 punktów, o dziewięć więcej od rywala. Z kolei Andersonowi zapisano 14 asów, 40 uderzeń wygrywających oraz 29 pomyłek własnych

Piątkowa porażka oznacza, że Afykaner wypadnie z czołowej "10" rankingu ATP. Z kolei Argentyńczyk po raz pierwszy w karierze doszedł do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego. - Nie mam słów, by to opisać. To był dla mnie niewiarygodny mecz - powiedział w rozmowie z BBC 29-latek z Bahia Blanca, który o ćwierćfinał powalczy z kolejnym finalistą Wimbledonu, tyle że z sezonu 2016, Milosem Raoniciem.

Piątego dnia z turniejem pożegnał się także inny tenisista z czołowej "10" rankingu ATP, Karen Chaczanow. Oznaczony numerem dziesiątym Rosjanin w trzech setach przegrał z Roberto Bautistą. Hiszpan, który trzeci raz w karierze zameldował się w IV rundzie Wimbledonu (poprzednio w sezonach 2015 i 2017), w poniedziałek zmierzy się z Benoitem Paire'em.

W drugim tygodniu Wimbledonu 2019 zaprezentuje się również drugi reprezentant Hiszpanii, Fernando Verdasco. Madrytczyk, pogromca Kamila Majchrzaka z I rundy, pokonał 6:4, 7:6(1), 6:4 Thomasa Fabbiano. Dla Verdasco (w piątek 12 asów, cztery przełamania i 37 uderzeń wygrywających) to najlepszy wynik w The Championships od 2013 roku, kiedy to dotarł do ćwierćfinału.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów piątek, 5 lipca

III runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 23) - Karen Chaczanow (Rosja, 10) 6:3, 7:6(3), 6:1 Guido Pella (Argentyna, 26) - Kevin Anderson (RPA, 4) 6:4, 6:3, 7:6(4) Fernando Verdasco (Hiszpania) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:4, 7:6(1), 6:4