Tenis. Wimbledon 2019: Barty wygrała 15. mecz z rzędu. Odrodzona Riske lepsza od Bencić

Ashleigh Barty oddała dwa gemy Harriet Dart w III rundzie Wimbledonu 2019. Australijka wygrała 15. mecz z rzędu i w poniedziałek zmierzy się z Alison Riske, która wyeliminowała Belindę Bencić po trzysetowej batalii.

Ashleigh Barty PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W III rundzie Wimbledonu Ashleigh Barty udzieliła lekcji Harriet Dart (WTA 182). Australijka rozbiła Brytyjkę 6:1, 6:1 i wygrała 15. mecz z rzędu. Po triumfach w Rolandzie Garrosie i Birmingham, tenisistka z Ipswich po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału londyńskiego Szlema. Dart wcześniej nigdy nie doszła do III rundy imprezy tej rangi. W poprzednich dniach wygrała trzysetowe bitwy z Christiną McHale i Beatriz Haddad Maią.

W ciągu 53 minut Barty zaserwowała 11 asów i zdobyła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Na konto Australijki zapisano 23 kończące uderzenia i sześć niewymuszonych błędów. Dart zanotowano pięć piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Alison Riske (WTA 55) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:4 Belindę Bencić (WTA 13). W trzecim secie Amerykanka odrodziła się ze stanu 0:3, 0-40. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu tenisistka z Nashville obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Przy siatce zdobyła 22 z 29 punktów. Riske naliczono 28 kończących uderzeń i 29 niewymuszonych błędów. Bencić miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 37 pomyłek.

Była to druga emocjonująca batalia Bencić z Riske w Wimbledonie. W ubiegłym sezonie w II rundzie Szwajcarka obroniła cztery piłki meczowe i zwyciężyła 1:6, 7:6(10), 6:2. Amerykanka w tym tygodniu w Londynie wygrała trzeci trzysetowy mecz (wcześniej z Donną Vekić i Ivaną Jorović) i wyrównała swój życiowy wielkoszlemowy rezultat z US Open 2013. Najlepszy wynik Bencić to ćwierćfinał w Nowym Jorku z 2014 roku, a w Wimbledonie dwa razy doszła do IV rundy (2015, 2018).

W poniedziałek w 1/8 finału dojdzie do starcia Barty z Riske. Będzie to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku w Eastbourne (ITF z pulą nagród 50 tys. dolarów) z wygranej cieszyła się Amerykanka. Australijka powalczy o trzeci wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu, nie tylko w tym roku, ale w całej karierze.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)