ATP Umag: Marco Cecchinato nie obroni tytułu. Jiri Vesely wygrał trzygodzinny bój

Broniący tytułu Marco Cecchinato w dwóch setach przegrał z Aljazem Bedene w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Jiri Vesely po ponad trzech godzinach walki wygrał z Cedrikiem-Marcelem Stebe.

Marcin Motyka
Marco Cecchinato Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
Marco Cecchinato już po inauguracyjnym meczu turnieju ATP w Umagu stracił szansę na obronienie tytułu z ubiegłego sezonu. W poniedziałkowy wieczór na korcie im. Gorana Ivanisevicia Włoch, zeszłoroczny triumfator Plava Laguna Croatia Open Umag, nie miał wiele do powiedzenia w pojedynku z Aljazem Bedene i po 79 minutach rywalizacji przegrał 3:6, 2:6.

Bedene w II rundzie zmierzy się z innym reprezentantem Italii, Jannikiem Sinnerem. 17-latek z San Candido, posiadacz dzikiej karty, pokonał 1:6, 6:3, 6:4 starszego od siebie o 14 lat Pedro Sousę, mimo że przegrywał ze stratą seta oraz przełamania w drugiej partii.

Jiri Vesely był sprawą jednej z największych niespodzianek niedawno zakończonego Wimbledonu, w I rundzie eliminując Alexandra Zvereva. Zmagania w Umagu rozpoczął od spotkania z innym reprezentantem Niemiec, mniej znanym i o wiele niżej notowanym, Cedrikiem-Marcelem Stebe. Mecz okazał się jednak dla Czecha wyjątkowo trudny. Ostatecznie Vesely zwyciężył 7:6(5), 3:6, 7:6(2), a potrzebował do tego aż trzech godzin i dwóch minut.

26-latek z Przybramu, który w poniedziałek zaserwował dziesięć asów, czterokrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów i łącznie zdobył ledwie o jeden punkt więcej od rywala (112-111), w II rundzie zmierzy się z lepszym z pary Pablo Andujar - Leonardo Mayer.

W poniedziałek odbyły się także mecze finałowej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince uzyskali Salvatore Caruso, Attila Balazs, Peter Torebko i Marco Trungelliti.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)