WTA Jurmała: Katarzyna Kawa zadebiutuje w głównym cyklu. Po raz pierwszy przeszła eliminacje

Katarzyna Kawa po raz pierwszy w karierze wystąpi w głównej drabince zawodów WTA. Polska tenisistka przeszła w poniedziałek eliminacje do imprezy WTA International na kortach ziemnych w łotewskim kurorcie Jurmała.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W niedzielę Katarzyna Kawa (WTA 194) męczyła się z Kazaszką Anną Daniliną i była o dwie piłki od porażki już w I rundzie kwalifikacji do turnieju Baltic Open 2019. W poniedziałek Polka nie miała żadnych problemów z pokonaniem Naikthy Bains (WTA 235). Urodzona w Krynicy tenisistka oddała Brytyjce w ciągu 61 minut zaledwie trzy gemy.

W premierowym secie nasza reprezentantka błyskawicznie przełamała w pierwszym i trzecim gemie, po czym wyszła na 4:0. Partię otwarcia zwieńczyła przy serwisie rywalki wynikiem 6:1. Z kolei w drugiej odsłonie Polka prowadziła po dwóch breakach 5:1 i dopiero wówczas straciła serwis. Mimo tego szybko zamknęła pojedynek wynikiem 6:1, 6:2 przy podaniu przeciwniczki.

26-letnia Kawa wykorzystała w poniedziałek sześć z dziewięciu break pointów i tylko raz dała się przełamać. Polka zdobyła aż 58 z 93 wszystkich rozegranych punktów. 21-letnia Bains była bardzo nieskuteczna przy własnym serwisie, bowiem wygrała zaledwie 41 proc. piłek.

Kawa po raz pierwszy karierze wystąpi w głównej drabince zawodów głównego cyklu. Jej przeciwniczką w I rundzie łotewskiej imprezy będzie we wtorek Belgijka Ysaline Bonaventure (WTA 109). Polka grała z nią w 2015 roku w zawodach ITF na kortach ziemnych w niemieckim Bad Saulgau, gdzie przegrała w I rundzie 5:7, 4:6.