ATP Atlanta: Reilly Opelka ponownie lepszy od Johna Isnera. Będzie nowy mistrz

Reilly Opelka po raz trzeci w tym sezonie okazał się lepszy od Johna Isnera. Już po trzech dniach wiadomo, że w niedzielę zostanie wyłoniony nowy mistrz turnieju ATP World Tour 250 w Atlancie.

Rafał Smoliński
Reilly Opelka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Reilly Opelka
Starcie Reilly'ego Opelki z Johnem Isnerem nie zaskoczyło. Była to czwarta potyczka potężnie serwujących reprezentantów USA, dlatego okazji do przełamań było niewiele. Pierwszy z Amerykanów posłał 31 asów, a jedyne break pointy miał na początku drugiego seta. Bardziej doświadczony Isner zanotował 33 asy i mógł przełamać przy stanie po 5 w trzeciej odsłonie.

Ostatecznie skończyło się na trzech tie breakach i wygranej Opelki 7:6(2), 6:7(5), 7:6(5). W 2016 roku Isner był górą w Atlancie, ale w obecnyn sezonie to jego rodak zwyciężył w Australian Open i halowej imprezie w Nowym Jorku. "Big John" nie wykorzystał okazji do rewanżu i nie wygra po raz szósty zawodów w Atlancie. W niedzielę poznamy nowego mistrza.

Opelka o miejsce w półfinale zagra w piątek z Danielem Evansem. Brytyjczyk kontynuuje starania o powrót do Top 50. W środę popełnił aż 10 podwójnych błędów i obronił 15 z 19 break pointów. Mimo tego pokonał Radu Albota 7:6(5), 5:7, 6:2. W lutym Evans przegrał z Mołdawianinem w finale turnieju w Delray Beach. Od tego czasu wygrał z nim dwukrotnie.

O miejsce w półfinale powalczą również ze sobą Cameron Norrie i Alexei Popyrin. Obaj nie stracili w środę serwisu. Brytyjczyk nie dał szans Koreańczykowi Soon Woo Kwonowi, a Australijczyk okazał się w dwóch setach lepszy od oznaczonego czwartym numerem Francuza Pierre'a-Huguesa Herberta.