WTA Palermo: wygrana Kiki Bertens nocną porą. Fiona Ferro zatrzymana przez Ludmiłę Samsonową

Kiki Bertens pokonała w trzech setach Jasmine Paolini w ćwierćfinale turnieju WTA International w Palermo. Fiona Ferro została zatrzymana przez Ludmiłę Samsonową.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Mecz Kiki Bertens (WTA 5) z Jasmine Paolini (WTA 142) rozpoczął się po godz. 23:30, a zakończył po 1:00 w nocy. Holenderka skruszyła opór Włoszki i wygrała 6:4, 1:6, 6:1 po godzinie i 48 minutach. Tenisistka z Wateringen zaserwowała siedem asów i zgarnęła 26 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji.

Fiona Ferro (WTA 75) w ubiegłym tygodniu w Lozannie zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Jej zwycięska seria (siedem meczów z rzędu) dobiegła końca. Francuzka przegrała 7:6(4), 3:6, 4:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 144) po dwóch godzinach i 37 minutach. Obie tenisistki posłały po sześć asów. Rosjanka odparła cztery z pięciu break pointów i uzyskała trzy przełamania.

Paula Badosa (WTA 119) rozbiła 6:2, 6:1 Arantxę Rus (WTA 130). W ciągu 73 minut Hiszpanka zdobyła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Dla mistrzyni juniorskiego Rolanda Garrosa 2015 był to drugi ćwierćfinał w WTA Tour (Rabat 2018) i awansowała do pierwszego półfinału. W sobotę Badosa zmierzy się z Bertens.

Jil Teichmann (WTA 82) prowadziła 6:0, 1:0 z Anną-Leną Friedsam (WTA 280), gdy Niemka skreczowała po 32 minutach z powodu kontuzji prawego przywodziciela. Szwajcarka awansowała do drugiego singlowego półfinału w głównym cyklu. W maju tego roku zdobyła tytuł w Pradze. Kolejną jej rywalką będzie Samsonowa.

Ludmiła Samsonowa (Rosja, LL) - Fiona Ferro (Francja) 6:7(4), 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kiki Bertens awansuje do finału turnieju WTA w Palermo?