WTA Waszyngton: Sloane Stephens za burtą. Madison Keys przegrała z 283. rakietą świata

Sloane Stephens przegrała z Rebekką Peterson w I rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Odpadła Madison Keys, która uległa notowanej na 283. miejscu w rankingu Hailey Baptiste.

Sloane Stephens Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Już w I rundzie z imprezą w Waszyngtonie pożegnały się dwie najwyżej rozstawione Amerykanki. Sloane Stephens (WTA 8) uległa 2:6, 5:7 Rebecce Peterson (WTA 70). Mistrzyni US Open 2017 nie wykorzystała prowadzenia 4:2 w drugim secie i serwisu przy 5:4. W trwającym 82 minuty spotkaniu zdobyła tylko 21 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i została pięć razy przełamana. Szwedka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Madison Keys (WTA 17) przegrała 6:7(4), 2:6 z Hailey Baptiste (WTA 283). Finalistka US Open 2017 zmarnowała dwie piłki setowe w 12. gemie pierwszej partii. W trwającym 93 minuty spotkaniu wykorzystała tylko jedną z siedmiu szans na przełamanie. Dla 17-letniej Baptiste to debiut w głównym cyklu.

Kolejną rywalką Peterson będzie Camila Giorgi (WTA 62), która pokonała 6:2, 7:5 Sachię Vickery (WTA 149). W drugiej partii Włoszka odparła piłkę setową przy 4:5. W ciągu 85 minut popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zniwelowała sześć z ośmiu break pointów. Przy własnym pierwszym podaniu zdobyła 34 z 45 punktów. Baptiste w II rundzie zmierzy się z Kristiną Mladenović (WTA 49), która w 94 minuty wygrała 6:4, 6:4 z Shelby Rogers (WTA 292). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 2:4. Zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z 10 okazji na przełamanie.

Su-Wei Hsieh (WTA 31) pokonała 6:4, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 106). W ciągu 78 minut Tajwanka popełniła osiem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 25 z 30 punktów. Wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Belgijką. Monica Puig (WTA 44) obroniła cztery break pointy i w 88 minut wygrała 6:4, 6:2 z Allie Kiick (WTA 130).

Zarina Dijas (WTA 84) zwyciężyła 6:4, 6:2 Cori Gauff (WTA 146). Kazaszka w ciągu 78 minut zamieniła na przełamanie pięć z 16 szans. 15-letnia Amerykanka była rewelacją tegorocznego Wimbledonu. Jako kwalifikantka doszła do IV rundy. Catherine McNally (WTA 150) w 91 minut pokonała 6:4, 6:2 Lin Zhu (WTA 125). 17-latka z Cincinnati wykorzystała sześć z 12 break pointów i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu.

Catherine McNally (USA, WC) - Lin Zhu (Chiny) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Rebecca Peterson awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?