ATP Kitzbuehel: Dominic Thiem wygrał pojedynek Austriaków. Lorenzo Sonego znów obronił meczbola

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Sebastiana Ofnera w austriackim pojedynku II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Kitzbuehel. Lorenzo Sonego wygrał drugie spotkanie z rzędu po obronie meczbola.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem jest największą gwiazdą turnieju ATP w Kitzbuehel i zarazem nadzieją miejscowych kibiców na pierwszy od 1993 roku i zwycięstwa Thomasa Mustera triumf Austriaka w tej imprezie. W środę sympatia publiczności była jednak podzielona. 25-latek z Wiener-Neustadt zmierzył się bowiem z rodakiem, Sebastianem Ofnerem. Lecz Thiem pokazał koledze z reprezentacji, jaka dzieli ich różnica klas. Wygrał bardzo pewnie - 6:3, 6:2.

W ciągu 76 minut gry Thiem zaserwował cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 72 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany i wykorzystał pięć z ośmiu break pointów. W 1/4 finału najwyżej rozstawiony Austriak zagra z Pablo Andujarem. Hiszpan w II rundzie wyeliminował mieszkańca Kitzbuehel, Philippa Kohlschreibera.

Thiem jest ostatnim pozostałym w turnieju reprezentantem gospodarzy. W środę, prócz Ofnera, odpadł także Dennis Novak. 25-latek z Wiener-Neustadt w trzech partiach uległ Pablo Cuevasowi. Oznaczony numerem czwartym Urugwajczyk w ćwierćfinale stanie naprzeciw Caspera Ruuda. Norweg ograł 6:4, 7:6(3) Matthiasa Bachingera, kwalifikanta.

Lorenzo Sonego wygrał drugi z rzędu trzysetowy thriller zwieńczony tie breakiem decydującej partii. Po tym, jak w poniedziałek obronił osiem meczboli i pokonał Federico Delbonisa, w środę w pojedynku Roberto Carballesem oddalił jedną piłkę meczową i zwyciężył 2:6, 7:6(4), 7:6(1) po dwóch godzinach i 56 minutach walki. W ćwierćfinale Włoch zmierzy się z kolejnym Hiszpanem, Fernando Verdasco, turniejową "trójką". 35-latek z Madrytu okazał się lepszy od Jozefa Kovalika.

W Generali Open 2019 nie ma już natomiast oznaczonego numerem drugim Dusana Lajovicia. Serb przegrał 6:3, 4:6, 3:6 z Jeremym Chardym. Kolejnym przeciwnikiem Francuza będzie Albert Ramos. Hiszpan, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Gstaad, pokonał Jaume Munara i wygrał swój siódmy kolejny mecz.