ATP Waszyngton: Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez finału. Raven Klaasen i Michael Venus znów za mocni

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie awansowali do finału zmagań w deblu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W półfinale Polak i Brazylijczyk w dwóch setach przegrali z Ravenem Klaasenem i Michaelem Venusem.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
23 czerwca w finale w Halle Raven Klaasen i Michael Venus pokonali Łukasza Kubota i Marcelo Melo, przerywając serię 11. z rzędu wygranych meczów przez polsko-brazylijską parę w tej imprezie. Po sześciu tygodniach od tamtego spotkania oba duety zmierzyły się ponownie i znów kort jako zwycięzcy opuszczali Afrykaner i Nowozelandczyk. Tym razem okazali się lepsi w półfinale turnieju w Waszyngtonie.

Klaasen i Venus rozpoczęli sobotni mecz od przełamania. W kolejnych minutach nie zwolnili tempa, uzyskali także kolejnego breaka i wygrali pierwszego seta 6:2. W drugiej odsłonie Afrykaner i Nowozelandczyk prowadzili już 4:2, lecz wówczas Kubot i Melo wygrali trzy gemy z rzędu. Ostatecznie o losach tej partii musiał decydować tie break, w którym Polak i jego brazylijski partner od stanu 2-2 nie zdobyli ani jednego punktu i przegrali całe spotkanie 2:6, 6:7(2).

Mecz trwał 78 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali cztery asy, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z pięciu break pointów i łącznie zdobyli 45 punktów, o 25 mniej od przeciwników.

Za dotarcie do 1/2 finału turnieju w Waszyngtonie Kubot i Melo otrzymają po 180 punktów do rankingu ATP oraz 30,1 tys. dolarów premii finansowej do podziału. W przyszłym tygodniu Polak i Brazylijczyk wystąpią w imprezie Masters 1000 w Montrealu.

Z kolei rozstawieni z numerem trzecim Klaasen i Venus w niedzielnym finale zagrają z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecauem, mistrzami Citi Open z 2014 roku. Holendersko-rumuński duet w półfinale pokonał 6:4, 6:4 Australijczyków Alexa de Minaura i Johna Peersa.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,895 mln dolarów
sobota, 3 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Raven Klaasen (RPA, 3) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 3) - Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:2, 7:6(2)

Która para wygra turniej w Waszyngtonie?