WTA Toronto. Świątek - Woźniacka. Tyle Polka zarobiła za zwycięstwo

Blisko 30 tysięcy dolarów zarobiła Iga Świątek za awans do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Toronto. Polska tenisistka pokonała Karolinę Woźniacką w trzech setach (1:6, 6:3, 6:4).

Tomasz Skrzypczyński
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
Wielkie zwycięstwo odniosła Iga Świątek na turnieju Rogers Cup. W Toronto 18-latka wyeliminowała byłą liderkę światowego rankingu WTA Karolinę Woźniacką i awansowała do III rundy.

Polka pokazała się ze świetnej strony, zaprezentowała wiele swoich atutów a przede wszystkim odporność psychiczną. Świątek przegrała przecież wysoko pierwszego seta, w trzeciej partii Woźniacka prowadziła już 3:0.

Iga Świątek: Czuje się wspaniale! Czytaj więcej--->>>

Nasza zawodniczka potrafiła jednak opanować emocje i odwrócić losy spotkania.

Dzięki temu Polka jest już w gronie 16 najlepszych tenisistek w Toronto. To duży sukces, a także duże pieniądze. Za awans do tej fazy turnieju Świątek zarobiła dużą sumę pieniędzy.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez organizatorów zawodów, za awans do III rundy Świątek zarobiła 29,120 dolarów, czyli około 113 tysięcy złotych.

W kolejnym spotkaniu przeciwniczką Świątek będzie Naomi Osaka, wiceliderka rankingu WTA. Mecz odbędzie się w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

WSG Open: Trzy Polki w II rundzie. Czytaj więcej--->>>

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek awansuje do IV rundy turnieju w Toronto?