ATP Winston-Salem: Hubert Hurkacz poznał rywala w II rundzie. Wie też, na kogo może trafić w 1/8 finału

Duck Hee Lee będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Koreańczyk w poniedziałek w dwóch setach pokonał Henriego Laaksonena.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Duck Hee Lee i Henri Laaksonen weszli do głównej drabinki turnieju ATP w Winston-Salem dzięki wycofaniom wyżej notowanych tenisistów. Koreańczyk, by zagrać w Winton-Salem Open, zrezygnował z występu w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open. Po swoim inauguracyjnym meczu może powiedzieć, że podjął dobrą decyzję. W poniedziałek pokonał bowiem Szwajcara 7:6(4), 6:1 i awansował do II rundy.

W pierwszym secie inicjatywę miał Laaksonen. Szwajcar nie wykorzystał jednak kilku szans, roztrwonił także przewagę przełamania i to zemściło się na nim w tie breaku, którego przegrał 4-7. Druga odsłona była natomiast rozgrywana pod dyktando Lee. Koreańczyk wyszedł na prowadzenie 5:1 i wówczas grę przerwały opady deszczu. Po wznowieniu 21-latek zdobył dwa brakujące mu do triumfu punkty i zakończył mecz.

Lee w II rundzie Winston-Salem Open 2019 zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwsza konfrontacja tych tenisistów w głównym cyklu, ale w przeszłości trzykrotnie rywalizowali ze sobą na poziomie turniejów ATP Challenger Tour. W październiku 2017 roku w Shenzhen zwyciężył Koreańczyk, a tydzień później w Suzhou Polak wziął rewanż. Oba pojedynki kończyły się tie breakami trzecich setów. Z kolei w marcu 2018 w Qujing wrocławianin wygrał pewnie 6:3, 6:3.

Co ciekawe, Hurkacz poznał już także swojego potencjalnego rywala w III rundzie. W tej fazie zmierzy się z oznaczonym numerem 16. Feliciano Lopezem bądź z Pablo Andujarem, który w poniedziałek pokonał 6:4, 6:2 Nicolasa Jarry'ego.

W 1/16 finału znalazł się także Marco Cecchinato. Włoch wyeliminował Aleksandra Bublika, który skreczował na początku drugiego seta. Kolejnym rywalem Cecchinato będzie John Millman, turniejowa "14".