ATP Winston-Salem: Andy Murray przegrał z Tennysem Sandgrenem. Hubert Hurkacz zagra we wtorkowy wieczór

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Andy Murray
Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Andy Murray

Andy Murray w dwóch setach przegrał z Tennysem Sandgrenem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. We wtorek swoje zmagania w tej imprezie rozpocznie Hubert Hurkacz.

Andy Murray kontynuuje próbę powrotu do rywalizacji w singlu. Występ w turnieju ATP w Winston-Salem był dla Brytyjczyka drugim w grze pojedynczej od czasu operacji biodra, którą przeszedł w lutym, lecz ponownie nie zdołał zdobyć choćby seta. Po tym, jak w zeszłym tygodniu w Cincinnati przegrał 4:6, 4:6 z Richardem Gasquetem, w poniedziałek, w I rundzie Winston-Salem Open, uległ 6:7(8), 5:7 Tennysowi Sandgrenowi.

Inauguracyjny set był niesamowicie wyrównany. Obaj ani razu nie stracili podania i doszli do tie breaka. W decydującej rozgrywce Sandgren obronił setbola i zwyciężył 10-8. Po intensywnej, trwającej 75 minut, pierwszej partii na początku drugiej Murrayowi przytrafił się kryzys fizyczny i przegrywał już 0:3. W ostatnich chwili zdołał jednak odrobić straty i wyrównał na 5:5. Lecz wówczas ponownie oddał podanie, a Amerykanin nie zmarnował drugiej szansy na zakończenie spotkania przy własnym serwisie.

W 1/16 finału Sandgren, który w ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut gry zaserwował 11 asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z siedmiu piłek na przełamanie i łącznie zdobył 92 punkty, o siedem więcej od Murraya, zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim posiadaczem dzikiej karty Denisem Shapovalovem.

Bjorn Fratangelo odesłał "na rowerze" Amira Weintrauba. Amerykanin pokonał Izraelczyka 6:0, 6:0 w zaledwie 40 minut. W całym meczu 26-latek z Pittsburgha zdobył 52 z 67 rozegranych punktów i sześciokrotnie przełamał podanie rywala. W II rundzie kwalifikant Fratangelo zmierzy się z oznaczonym "15" Ugo Humbertem.

W meczu przerywanym przez deszcz Alexei Popyrin wygrał 5:7, 6:4, 7:6(7) z Thiago Monteiro i w II rundzie zagra z Miomirem Kecmanoviciem, turniejową "13". Rywalem rozstawionego z numerem dziesiątym Francesa Tiafoe'a został Jeremy Chardy. Francuz w dwóch partiach ograł Raymonda Sarmiento. Tymczasem oznaczony "szóstką" Sam Querrey powalczy z pogromcą Marcosa Girona, Roberto Carballesem.

Z powodu opadów deszczu pojedynek Steve'a Johnsona z Corentinem Moutetem został przerwany po czterech wymianach. Z kolei Benoit Paire i Prajnesh Gunneswaran, Thomas Fabbiano i Andriej Rublow, Casper Ruud i Lloyd Harris oraz Damir Dzumhur i Antoine Hoang w ogóle nie pojawili się na kortach. Wszystkie te mecze zostały przełożone na wtorek.

Trzeciego dnia turnieju wystąpi także Hubert Hurkacz. Polak, który w I rundzie miał wolny los, w 1/16 finału zmierzy się z Duckiem Hee Lee. Mecz wrocławianina z Koreańczykiem został zaplanowany na korcie numer 4 jako drugi w kolejności od godz. 19:00 czasu polskiego.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów poniedziałek, 19 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Alexei Popyrin (Australia) - Thiago Monteiro (Brazylia) 5:7, 6:4, 7:6(7) Jeremy Chardy (Francja) - Raymond Sarmiento (USA, Q) 6:1, 7:6(5) Roberto Carballes (Hiszpania) - Marcos Giron (USA, Q) 6:2, 2:6, 6:3 Tennys Sandgren (USA) - Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 7:6(8), 7:5 Bjorn Fratangelo (USA, Q) - Amir Weintraub (Izrael, PR) 6:0, 6:0 Steve Johnson (USA) - Correntin Moutet (Francja) 0:0 *dokończenie we wtorek

wolne losy: Benoit Paire (Francja, 1); Denis Shapovalov (Kanada, 2/WC); Hubert Hurkacz (Polska, 3); Joao Sousa (Portugalia, 4); Daniel Evans (Wielka Brytania, 5); Sam Querrey (USA, 6); Lorenzo Sonego (Włochy, 7); Filip Krajinović (Serbia, 8); Albert Ramos (Hiszpania, 9); Frances Tiafoe (USA, 10/WC); Pablo Carreno (Hiszpania, 11); Casper Ruud (Norwegia, 12); Miomir Kecmanović (Serbia, 13); John Millman (Australia, 14); Ugo Humbert (Francja, 15); Feliciano Lopez (Hiszpania, 16)

Kto awansuje do III rundy turnieju ATP w Winston-Salem?