ATP Winston-Salem: Denis Shapovalov i Frances Tiafoe w III rundzie. W środę Hubert Hurkacz zagra o ćwierćfinał

Denis Shapovalov w dwóch setach pokonał Tennysa Sandgrena w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Do 1/8 finału awansowali też inni młodzi tenisiści - Frances Tiafoe, Andriej Rublow i Miomir Kecmanović.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Tennys Sandgren nie poszedł za ciosem po poniedziałkowym zwycięstwie nad Andym Murrayem i we wtorek pożegnał się z turniejem ATP w Winston-Salem. W meczu II rundy Amerykanin przegrał 2:6, 4:6 z kolejnym posiadaczem dzikiej karty, Denisem Shapovalovem, aż pięciokrotnie tracąc własne podanie.

- To dla mnie świetna wygrana - mówił, cytowany przez portal atptour, 20-letni Kanadyjczyk. - Starałem się grać agresywnie i nie dawać mu czasu. Czuję się świeży i jestem gotowy na trudne sytuacje, więc nie mogę doczekać się kolejnego meczu - dodał rozstawiony z numerem drugim Kanadyjczyk, który w III rundzie zmierzy się z innym młodym tenisistą, Miomirem Kecmanoviciem. 19-letni Serb wyeliminował Alexeia Popyrina.

Kolejny młody-zdolny, 21-letni Frances Tiafoe, tylko przez 18 minut musiał pracować na awans do 1/8 finału Winston-Salem Open. Po tym czasie jego wtorkowy rywal, Jeremy Chardy, zrezygnował z dalszej rywalizacji. Następnym przeciwnikiem oznaczonego numerem dziesiątym Amerykanina będzie Filip Krajinović, turniejowa "ósemka".

Z kolei inny 21-latek, Andriej Rublow, w ciągu kilku godzin odniósł dwa zwycięstwa. Rosjanin najpierw okazał się lepszy od Thomasa Fabbiano, a następnie, w pojedynku II rundy, wygrał 6:7(5), 6:3, 6:1 z rozstawionym z numerem dziewiątym Albertem Ramosem. W 1/8 finału tenisista z Moskwy zagra z Samem Querreyem. Oznaczony "szóstką" Amerykanin bez straty partii odprawił Roberto Carballesa.

Również Steve Johnson we wtorek mógł się cieszyć z dwóch wygranych meczów. Na początek wygrał przerwany w poniedziałek z powodu opadów deszczu pojedynek z Corentinem Moutetem, a wieczorem ograł 6:3, 6:1 Daniela Evansa, turniejową "piątkę". O ćwierćfinał Amerykanin, zeszłoroczny finalista Winston-Salem Open, skonfrontuje się z oznaczonym z numerem 12. Casperem Ruudem.

Najwyżej rozstawiony Benoit Paire w III rundzie zmierzy się z rodakiem, Ugo Humbertem. Grający z "15" przy nazwisku Francuz uporał się z kwalifikantem Bjornem Fratangelo. Tymczasem rywalem Pablo Carreno w 1/8 finału został Lorenzo Sonego. Oznaczony numerem siódmym Włoch pewnie poradził sobie z Damirem Dzumhurem (6:1, 6:4).

W środę o ćwierćfinał Winston-Salem Open 2019 powalczy Hubert Hurkacz. Wrocławianin zmierzy się z Hiszpanem Feliciano Lopezem, a ten mecz zostanie rozegrany na korcie numer 2 jako drugi w kolejności od godz. 21:00 czasu polskiego.