ATP Winston-Salem: Feliciano Lopez rywalem Huberta Hurkacza w 1/8 finału. Odpadł Tomas Berdych

Feliciano Lopez w trzech setach pokonał Pablo Andujara i w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Z imprezy odpadli m.in. Tomas Berdych, Joao Sousa i Marco Cecchinato.

Marcin Motyka
Feliciano Lopez Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Feliciano Lopez
Mecze pomiędzy doświadczonymi i dobrze się znającymi reprezentantami tego samego bywają bardzo wyrównane. I takie też było spotkanie 1/16 finału turnieju ATP w Winston-Salem dwójki hiszpańskich weteranów - 37-letniego Feliciano Lopeza i Pablo Andujara, 33-latka. Ostatecznie, po dwóch godzinach i dwóch minutach walki, leworęczny Lopez zwyciężył 6:4, 1:6, 7:5, ogrywając rodaka trzeci raz w ich czwartej konfrontacji.

Rozstawiony z numerem 16. Lopez, który we wtorek zaserwował 12 asów i wykorzystał trzy z dziewięciu piłek na przełamanie, w III rundzie zmierzy się z oznaczonym "trójką" Hubertem Hurkaczem. Mecz Polaka z Hiszpanem zostanie rozegrany w środę. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistów.

Najwyżej rozstawiony Benoit Paire udanie rozpoczął zmagania w Winston-Salem Open. W pojedynku II rundy przeciw Prajneshowi Gunneswaranowi Francuz zaserwował 14 asów, przy własnym podaniu zdobył 68 proc. rozegranych punktów, uzyskał trzy przełamania i pokonał Hindusa 6:3, 7:5. Z kolei Filip Krajinović, turniejowa "ósemka", wygrał 3:6, 7:5, 6:1 z posiadaczem dzikiej karty Tomasem Berdychem, mimo że przegrywał 3:6 i 4:5 ze stratą przełamania.

Robin Haase wygrał 4:6, 6:3, 6:4 z rozstawionym z numerem czwartym Joao Sousą i w III rundzie zmierzy się z Johnem Millmanem, turniejową "14". Australijczyk także w trzech partiach okazał się lepszy od Marco Cecchinato. Awansowali też oznaczeni numerami 11. i 12. Pablo Carreno i Casper Ruud. Hiszpan ograł Mariusa Copila, a Norweg wyeliminował Lloyda Harrisa, który skreczował po przegranym pierwszym secie.

W przerwanym w poniedziałek z powodu opadów deszczu pojedynku I rundy Steve Johnson wygrał 6:3, 6:3 z Corentinem Moutetem. Z kolei w zaległych z poprzedniego dnia pozostałych spotkaniach premierowej fazy Andriej Rublow pokonał Thomasa Fabbiano, natomiast Damir Dzumhur ograł Antoine'a Hoanga.

Andriej Rublow (Rosja) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:4, 6:2
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) - Antoine Hoang (Francja) 6:7(5), 6:0, 6:2

Czy Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału?