ATP Winston-Salem: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w finale. W turnieju nie stracili seta

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Winston-Salem. Polsko-brazylijska para zwyciężyła w piątek brytyjski duet Jamie Murray i Neal Skupski.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
W czwartek organizatorom zawodów Winston-Salem Open 2019 dały się we znaki opady deszczu, dlatego wszystkie mecze przełożono na piątek. Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli faworytami spotkania z Jamiem Murrayem i Nealem Skupskim i z tej roli wywiązali się wzorowo. Po zaledwie 67 minutach wygrali 6:2, 6:3 i zameldowali się w finale debla.

Polsko-brazylijski duet nie czekał i już w gemie otwarcia przełamali serwis Murraya. Potem nasz reprezentant i jego partner obronili break pointa i wygrali podanie na 3:1. Teraz kontrolowali przebieg seta i w siódmym gemie zaatakowali jeszcze raz. Wygrywający return Kubota dał drugie przełamanie. Po zmianie stron oznaczony "jedynką" debel zamknął partię przy pierwszej okazji.

Problemy pojawiły się tylko na początku drugiego seta, gdy serwisu nie utrzymał Melo. Jednak Polak i Brazylijczyk szybko udowodnili swoją wyższość nad Brytyjczykami i rozpoczęli pogoń ze stanu 0:3. Udało się im wygrać sześć gemów z rzędu, bowiem dwukrotnie przełamany został Murray, a raz podanie przegrał Skupski.

Najwyżej rozstawieni Kubot i Melo doszli do finału bez straty seta. Jeszcze w nocy z piątku na sobotę naszego czasu powalczą o tytuł w Winston-Salem Open 2019. Ich przeciwnikami będą grający z dziką kartą Amerykanie Nicholas Monroe i Tennys Sandgren, którzy pokonali Belgów Sandera Gille'a i Jorana Vliegena 7:6(1), 6:4.

Kubot celuje w 25. deblowe mistrzostwo w głównym cyklu (bilans finałów 24-17), natomiast Melo chce wygrać 33. tytuł (bilans finałów 32-26). Ich rywale nie mogą się pochwalić takimi wynikami w grze podwójnej. Sandgren wystąpi w pierwszym finale, natomiast Monroe w 13. (bilans finałów 4-8).

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów
piątek, 23 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Jamie Murray (Wielka Brytania) / Neal Skupski (Wielka Brytania) 6:2, 6:3