Tenis. US Open: 17-letnia Catherine McNally postraszyła Serenę Williams. Awans Ashleigh Barty

Serena Williams straciła seta w meczu z 17-letnią Catherine McNally w II rundzie US Open 2019. Ashleigh Barty pokonała Lauren Davis, a Madison Keys odprawiła Lin Zhu.

Serena Williams PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Serena Williams
Z powodu deszczu trzeciego dnia US Open 2019 pełne mecze odbyły się tylko na Arthur Ashe Stadium i Louis Armstrong Stadium, dwóch kortach wyposażonych w dachy. Nie bez problemów awans do III rundy wywalczyła Serena Williams (WTA 8). Sześciokrotna mistrzyni nowojorskiej imprezy pokonała 5:7, 6:3, 6:1 Catherine McNally (WTA 121). Było to pierwsze spotkanie obu Amerykanek.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które 17-latka z Cincinnati uzyskała na 5:3. W 12. gemie odparła trzy break pointy przy 0-40. W drugiej partii Williams wykorzystała okazję na 4:2 i tym razem ona nie oddała przewagi. Przy 5:2 miała cztery piłki setowe, ale dopięła swego serwując przy 5:3. W decydującej odsłonie bezsprzecznie dominowała podrażniona była liderka rankingu. Straciła w niej tylko pięć punktów.

W ciągu godziny i 54 minut Williams zaserwowała 10 asów, a McNally popełniła 10 podwójnych błędów. Była liderka rankingu zdobyła 39 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 12 break pointów. Naliczono jej 32 piłki wygrane bezpośrednio i 28 pomyłek. McNally miała 16 kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Kolejną rywalką Williams będzie Tajwanka Su-Wei Hsieh lub Czeszka Karolina Muchova.

Ashleigh Barty (WTA 2) wygrała 6:2, 7:6(2) z Lauren Davis (WTA 73). W drugim secie Australijka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. W 12. gemie zmarnowała trzy meczbole, ale w tie breaku przypieczętowała awans. W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa zaserwowała osiem asów i zdobyła 20 z 27 punktów przy siatce. Wykorzystała cztery z 18 break pointów. Zanotowano jej 35 kończących uderzeń i 38 niewymuszonych błędów. Davis miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek. W II rundzie Barty zagra z Greczynką Marią Sakkari lub Chinką Shuai Peng.

Madison Keys (WTA 9) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:1 Lin Zhu (WTA 122). W ciągu 69 minut Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Posłała 31 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Chince zanotowano dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Następną przeciwniczką finalistki US Open 2017 będzie jej rodaczka Sofia Kenin lub Niemka Laura Siegemund.

Na kortach bez dachów udało się rozpocząć trzy spotkania, ale szybko je przerwano. Kristina Mladenović i Fiona Ferro rozegrały tylko jeden punkt. W meczach Marii Sakkari z Shuai Peng i Qiang Wang z Alison van Uytvanck odbyły się odpowiednio dwa i jeden gem.